Van de voorzitter Dit tweede nummer van de 'Bergense Kroniek' heeft net ais het eerste num mer een gevarieerde inhoud. Geva rieerd wat de jaren betreft, en vooral ook in de diepgang van de artikelen. Hier en daar kan men zelfs spreken van 'historische humor'. Ook kwamen er weer veel oude foto's te voorschijn, hetgeen altijd een plezierige herken ning met zich mee brengt. Aan het artikel met de tekeningen van 'Ram penbosch' en het interview met Carel Colnot zullen vooral zij die de beelden de kunst liefhebben, genoegen bele ven. De redactie Assistentie gevraagd De werkgroep Redactie ontvangt van tijd tot tijd interessant historisch mate riaal dat zich uitstekend zou lenen voor bewerking en publikatie in de Bergense Kroniek. Helaas blijft dit materiaal ongebruikt liggen wegens de betrekkelijk kleine omvang van het redactieteam. Degenen onder onze leden die over enige redactionele vaardigheid beschik ken en het als hobby zouden zien in overleg met de redactie enig aanvul lend onderzoek voor het betreffende onderwerp te doen en een goed ver haal voor ons blad samen te stellen, worden gevraagd contact op te nemen met een van de volgende redactiele den: - Trees Staarink-Bruinsma, tel. 96596, - Bob van de Graaf, tel. 18085. In november 1993 werd tijdens de eerste Algemene Ledenvergadering van onze Vereniging in het Oude Raet- huys een gedeelte van het oprichtings bestuur vervangen door het huidige bestuur. Wij begonnen met goede moed en hadden eigenlijk geen idee hoe het eerste jaar zou verlopen. Nu we na een jaar de balans opma ken blijkt eigenlijk pas hoe groot de be hoefte aan een Historische Vereniging in Bergen was. Verleden jaar november hadden we nog geen 100 leden en nu, ongeveer 1 jaar later, hebben we 530 betalende geregistreerde leden en hebben ruim 30 nieuwe leden zich op gegeven. De ledenadministratie wordt door onze penningmeester met verve met de hand uitgevoerd en dat is, gelooft u mij maar, bij een dergelijk aantal leden een enorme opgave. Helaas hebben we ook te maken met een groepje mensen dat zich toender- tijd als lid heeft opgegeven, doch dat helaas de f 20 Imeer mag ook!) contri butie nog niet heeft over gemaakt. Dit zijn echter perikelen waarmee iedere vereniging te maken heeft. Behalve de succesvolle excursies en de lezingen van het afgelopen jaar, heeft het eerste nummer van onze Bergense Kroniek ook enorm bijgedra gen aan de groei en bloei van onze Vereniging. Zowel uit de directe omge ving als landelijk hebben we veel com plimenten gekregen over het uiterlijk en de kwaliteit van onze kroniek. In onze begroting voor 1995 gaan we uit van 700 betalende leden. Dit lijkt enorm, maar ondanks dit aantal geeft de begroting aan dat we nog niet in staat zijn om een, voor de toekomst noodzakelijke, reserve te kweken. We moeten daarom groeien naar 1000 leden om de continuïteit voor onze Vereniging te waarborgen. Alleen met uw hulp kunnen we nieuwe leden werven. Wist u dat er nog steeds mensen zijn die niet weten dat Bergen een Historische Vereniging heeft? Eén telefoontje naar de penningmeester 102208-97895) waarbij u een naam, adres en woonplaats van uw buurman, familielid of vriend als nieuw lid door geeft, betekent voor onze Vereniging weer een groei. Help ons a.u.b. daar mee. Ik wil eindigen met de opmerking dat onze Vereniging bestaat bij de gratie van al die mensen die vrijwillig ontzet tend veetijd aan onze Vereniging besteden. Zonder hen hadden wij veeI meer kosten moeten maken en hadden we het financieel niet gered. Namens het bestuur, en ik weet zeker dat u als lid zich daar ook achter stelt, wil ik graag langs deze weg al deze mensen van harte bedanken voor hun enthousi aste inzet en kennis. Op 15 november a s., aanvang 20.00 uur, in de Rustende Jager, houden wij onze 2e Algemene Leden vergadering en het Bestuur hoopt van harte u daar te kunnen begroeten. Als onze planning klopt, dan treft u bij deze Kroniek de uitnodiging en alle stukken aan voor deze Algemene Le denvergadering. Tot ziens op 15 no vember! Job Hardeman 22

Bergense kroniek | 1994 | | pagina 4