succes werden gemaakt. In 1957 werd de heer Kamermans hoofd van de school. De heren M. van der Ploeg en Rotthier kwamen het team versterken. Van der Ploeg was hoofd tot 1976. Zijn opvolger was de heer B.J. Scharp, die tot 1 juli 1987 in functie bleef. Per 1 juni van dat jaar werd de heer F. Schotten tot directeur van de MAVO benoemd. Hij was een oud-leerling van de school. De legen darische Klaas Boot Sr. trad vele jaren op als leraar üchamelijke oefeningen. Verbouwingen In de loop der jaren zijn vele verbou wingen uitgevoerd. De hoofdingang werd gemoderniseerd en een admini stratieruimte en directiekantoor wer den gerealiseerd. De gymnastiekzaal kreeg kleedruimten, douches en toilet ten. Van september 1939 tot medio 1940 was het gebouw 'bezet' door Neder landse militairen. Ze werden opgevolgd door soldaten van onze oosterburen. Na de oorlog bleek het gebouw volle dig uitgewoond, maar het werd weer hersteld. In 1959 werd de school met twee lokalen uitgebreid, in 1961 werden twee houten noodlokalen en een han- denarbeidlokaal aangebouwd, in 1977 kwam er een aula. De schoolmeester zoals Albrecht Dürer hem in een houtsnede afbeeld de. Een rietje was op de Beemster- school niet in gebruik. Fusie en... sloop In 1989 kwam een fusie tot stand tus sen de RK St.Antonius MAVO aan de Loudelsweg en de Openbare MAVO aan de Beemsterlaan. Het onderwijs werd voortgezet in het gebouw van de St.Antonius MAVO, waar de Ursuli- nen voorheen een lagere school had den, genaamd St.Ursulaschool. Het ontruimde gebouw deed als school geen dienst meer, in tegenstelling tot de gymnastiekzaal, die nog een paar jaar als zodanig werd gebruikt. Een aantal lokalen is gedurende enkele jaren door kunstenaars gebruikt. De gemeenteraad van Bergen besloot op 26 februari 1991 over te gaan tot aankoop van het voormalige schoolge bouw. Vrij snel daarna toonde het bestuur van de Stichting Zorgcentrum 'De Haemstede', gevestigd aan de Breelaan, belangstelling voor de aan koop van het perceel, teneinde na sloop van alle opstallen over te gaan tot de bouw van een nieuw zorgcen trum. Op 31 augustus 1993 besloten B W 'te verkopen en in volle en vrije eigendom over te dragen aan de Stichting Zorgcentrum 'De Haemstede' een opper vlakte grond ter grootte van plm. 7216 m2 met het daarop staande voormalige schoolgebouw, plaatselijk bekend Beem sterlaan 6 te Bergen NH sectie A nr. 4363, een en ander voor de som van 1.248.000,-'. Het is alleszins denk baar dat eerlang scholieren van destijds in de nieuwe 'Haemstede' zullen wo nen. Een klas uit 1966. Op de voorste rij in het midden: Fred Schotten, thans hoofd van de MA VO. Evenzo is het curieus dat de nazaten van Pieter Bot, na ruim 70 jaar, nu het nieuwe bejaardencentrum op dezelfde plek bouwen waarop ze eertijds de school bouwden. Het hieronder afgebeelde 'monu ment' maakte door vorm en gebruik nogaI wat emoties los bij buurtbewo ners. In het kader van de BKR, de voor kunstenaars geldende contaprestatie- regeling, werd aan een zekere Koos van Leeuwen, in 1982 woonachtig in Bergen, opdracht gegeven op het schoolterrein aan de Kruiswegzijde een 'zuilen- en zitelementen' -geval van beton op te richten, voor f 17.000 voor zover wij ons kunnen herinneren. De houten zittingen waren geen lang leven beschoren! De 'creatie' is bij de sloop van de school in 1993 restloos verdwenen. 37

Bergense kroniek | 1994 | | pagina 19