Van de voorzitter Ten geleide Met enige trots presenteren wij het eerste nummer van de 'Bergense Kroniek', het tijdschrift van de Histori sche Vereniging Bergen NH. Niet al leen u, maar ook wij als redactie heb ben met spanning uitgezien naar het eindresultaat. U verwachtte een blad dat recht doet aan uw belangstelling voor Bergen's geschiedenis. Wij van onze kant hebben getracht een geva rieerde inhoud samen te stellen om aan uw verwachting te voldoen. We hopen een goed cijfer van u te krijgen. Het zou plezierig zijn eens van u te horen - in een klein briefje aan het redactie-adres - wat u van de opzet en de inhoud van het nummer vindt. En voegt u daar gerust uw wensen aan toe. We werken al met plezier aan num mer 2, dat in het najaar verschijnt! De redactie Nu het eerste nummer van onze Bergense Kroniek voor u ligt, is het Be stuur van onze Historische Vereniging van mening dat hiermede weer een belangrijke mijlpaal gepasseerd is. Waarom, zult u zich afvragenHet antwoord is eenvoudig; namelijk, we hadden gewoon geen geld genoeg in kas om de kosten voor dit blad te kunnen betalen. De daarvoor in het leven geroepen Sponsorcommissie heeft gelukkig kans gezien om op zeer korte termijn een aantal sponsors te vinden die het mo gelijk hebben gemaakt om de verschij ning van dit blad te realiseren. Ik wil dan ook vanaf deze plaats al onze sponsors, groot en klein, van harte bedanken voor hun bereidwilligheid. Zonder hen was het ons absoluut niet gelukt, en op de achterzijde van dit blad ziet u wie deze sponsors zijn. Als wij ook niet over een voortreffe lijke 'Werkgroep Redactie' hadden be schikt, was de verschijning van dit blad niet mogelijk geweest. Mijn dank en waardering voor de redactieleden, de auteurs en vooral de grafisch ont werper Gustaaf Ver burg, die ons zo'n fraaie opzet van het tijdschrift heeft aangereikt. Een ander belangrijk punt is dat wij medio maart jl. al meer dan 240 leden hadden. Al onze huidige leden zijn voor een groot deel door enthousiaste door douwers, namelijk de leden van het eerste uur, aangebracht. Een dergelijk enthousiasme werkt aanstekelijk en is hartverwarm end. Wist u dat om porti te besparen, wij over een groep mensen beschikken die lopend en fietsend geheel belangeloos het tijdschrift en alle overige post bij onze leden thuis bezorgen? Ondanks ons korte bestaan hebben al veel activiteiten plaats gevonden, nl. drie excursies onder vakkundige bege leiding, een diapresentatie van oude foto's en ansichtkaarten door niemand minder dan Piet Mooij en recentelijk een lezing met lichtbeelden door Frits David Zeiler in de Rustende Jager, waarbij 150 toehoorders aanwezig waren. Achter de schermen gebeurt natuur lijk ook veel en ik prijs mij gelukkig dat wij als Bestuur samen een hecht team zijn, waardoor we een goede samen werking hebben en met vertrouwen naar de toekomst kunnen kijken. Tenslotte wil ik graag vanaf deze 2 plaats een oproep doen aan al onze leden om nieuwe leden aan te bren gen. Vraag uw buren, familie, vrien den, kennissen, etc. om lid te worden. Wij hebben hen zo hard nodig. Ons streven is om eind 1994 ongeveer 500 leden te hebben. Zoiets moet kunnen, omdat we weten dat er veel mensen zijn die geïnteresseerd zijn in de ge schiedenis van ons dorp. Alleen, wij kennen hen niet bij naam en u als le zer/lid kent wellicht wel een of meer dere namen en adressen. Bij voorbaat dank. Tussen twee haakjes: onze bur gemeester, de heer Ritsema, is al lid! Job Hardeman

Bergense kroniek | 1994 | | pagina 4