Als de veilingklok draaide en de tuinder wilde voor 30 cent de kilo verkopen maar de prijs op de klok was onder de 30 cent, dan drukte hij op de knop die aanwezig was in de bank waar hij zat. De klok werd daarmee stil gezet, en de veilingleider zei dan "opge houden". Na de rode kool was de Deense witte kool aan de beurt. Maar het gebeurde ook wel dat niemand begon met het 'uitsteken'. De veilingleider werd dan nijdig en kribbig en zei dat er niet geveild werd. Lijstveilen December 1973 zijn de veilingen van Broek op Langedijk en Warmenhuizen gesloten en werden de producten op de veiling De Noordermarktbond in Noord-Scharwoude verhandeld. Dit ging via lijstvei len. Daarvoor moest je voor 16.00 uur de kool bij de veiling opgeven voor de volgende veildag. Die dag was er een lijst waar de naam van de tuinder op stond en de hoeveelheid kilo's die hij aanbood, de sortering en de hoeveelheid kolen in de 100 kg. Daar werd ook een nummer getrokken dat het eerst werd geveild. Niet iedere tuinder gaf zijn producten op via de lijst, veel tuinders verkochten dan na de vei ling de producten. Dit kwam de prijs niet ten goede. Na de sluiting van De Noordermarktbond te Noord- Scharwoude kwam het in- en verkoop bureau dat te genwoordig de kool verkoopt als bemiddelaar tussen tuinder en handelaar. Geen veilingklok meer maar een eenheidsprijs. Deze manier van afzet is ook het gevolg van de bedrijfsvergroting. Zicht op Haringcarspel Het latere veilingcomplexgezicht vanaf de huidige Kanaalweg in noordoostelijk richting, de toren van de Oude Ursulakerk steekt nog net boven het dak uit. Dezelfde lighal als de eerste foto, maar inmiddels ingesloten door de ruilverkaveling. Rechts de inmiddels aangelegde Veilingweg. december 2017

Zicht op Haringcarspel | 2017 | | pagina 25