Openbare Mooping houten Noodwoning, op Zaterdag 3 Nov. 1923, Aanbesteding Schagerwaard, Nederlandsche Spoorwegen. Het Afbreken 9 oktober 1918 Van de directie der H.S.M. is bericht ingekomen dat met het bouwen van een abri aan de halte Schagerwaard zal worden begonnen. 28 september 1920 Een koe om de melk gevraagd, door J. Rorije, Halte Schagerwaard. 26 januari 1921 Zondagavond omstreeks 5 uur ontstond er brand in de halte Schagerwaard van de H.S.M. De bewoners waren afwezig. De muren zijn blijven staan. Men zegt dat de inboedel verbrand is. 7 oktober 1922 Door het bestuur van de Nederlandsche Spoorwegen is aan de firma Overtoom en Zonen te Schagen de bouw van een dub-bele wachterswoning te Schagerwaard opgedragen. 20 december 1922 Harenkarspel: Opheffing spoorweg-afsluitingen Wij vernemen dat van den Commissaris der Koningin bericht is ontvangen dat twee overwegen in deze gemeente niet meer zullen worden bewaakt, n.l. die bij J. Rorije in de Schagerwaard en bij P Oudt te Waarland. Deze overwegen zullen worden kenbaar gemaakt door waar-schuwingsborden. Voor zoover daarover ook bij nacht rijtuigverkeer plaats heeft, des nachts door een rooden reflector aan de van den spoorweg afgekeerde zijde. Het waarschuwingsbord zal zijn in een in zwart witte kleur gekleurde paal, hoog ongeveer 2.75 M., met aan het boveneinde twee elkaar kruisende borden, lang 1.30 M. en breed 0.15 M., waarop onderscheidenlijk vermeld staat: 'Onbewaakte overweg' en 'Let op de treinen'. Oppassen is dus de boodschap! NEDERL. SPOORWEGEN. nam. 2 uur precies, aAn de halte van de aldaar staande slechts korten tijd gebruikt. De woning is dagelijks te be zichtigen. H. J. HAASBROEK, Deurwaarder, Alkmaar. 19 maart 1927 Om haar hoed en haar buurvrouw te redden Grietje E. te Oude Niedorp had den 28sten November te Schagerwaard, terwijl ze in den trein zat, aan den noodrem getrok ken, zulks om haar hoed, die uit het raam pje gewaaid was, en haar buurvrouw, die in den verkeerde trein gestapt was, te redden. De kantonrecht brengt haar op zeer duidelijke wijze de beteekenis van het woord 'nood rem' bij, zoodat ver wacht mag worden dat Grietje zich voortaan van zulke remproeven zal onthouden. Ze wordt veroor deeld tot f2 boete of 2 dagen hechtenis. 12 februari 1929 Salon-Pathéfoon te koop met platen, bij C. Oort, halte Schagerwaard. 21 april 1931 Postvervoer Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zal in verband met de opheffing van de halte Schagerwaard met ingang van 15 Mei e.k. het postvervoer naar en van de gemeen te Harenkarspel (postkantoor Dirkshorn) plaats hebben via Schagen met de autobussen van de fa. P. Deutekom alhier. 26 maart 1932 Te Waarland een vrachtauto door den sneltrein gegre pen. De chauffeur een schedelbreuk. Zijn vijfjarig zoontje zeer ernstig verwond naar het ziekenhuis ver voerd. De auto totaal vernield. Dekker werd zelf uit de cabine geslingerd en werd door mej. Rohof, de bewoon ster van wachtpost 26, aan den onderkant van den spoordijk gevonden. 2017 Zicht op Haringcarspel N.V. Maatschappij tol Exploitatie van Staatsspoorwegen te Utrecht, N.V. Holiandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij te Utrecht. 22 DECEMBER 1031, te 11 uren Hoofdadministratiegebouw III te Utrecht, van de dubbele woning no. 23 met bijbehoorende hekwerken en ven den aanbouw met abri SCHAGERWAARD. Aanwijsing op het terrein ter plaatse op UlnsdBK 15 December 1931 te 10 uren. Voorwaarden van Inschrijving zijn a i Q.SO verkrijgbaar op kamer 015 Hgh, III te Utrecht, op het Bu reau van den Ingenieur van den Weg te Alkmaar en bij den Opzich ter van den Weg te Sehagen, Bij inzending van het bedrag per postwissel daarop te vermelden: „afbraak woning 23'. DE DIRECTIE. mei

Zicht op Haringcarspel | 2017 | | pagina 24