Spoorweg Di HELDER-ALKMAAR. Notaris B A K X. I AFBRAAK. Krantenberichten over 't spoor 1 juli 1868 Hollandse IJzeren Spoorweg Maatschappij Met 1 julij 1868 wordt de tijdelijke halte Zijdewind verplaatst naar Schagerwaard, voor wachthuis n° 23 (900 ellen noordelijker). De benaming der halt blijft Zijdewind. 21 augustus 1889 Eenige landbouwers in den polder Waarland hebben zich tot de Holl. IJzeren Spoorwegmaatschappij gewend met het verzoek om een oplaadplaats voor groenten te maken aan het einde van den polder, ten noorden van het station Noord-Scharwoude.Voor de verzending van kool zou zulk eene oplaadplaats van groot gewicht zijn. Aan den meestbiedende, wordt tegen con tante betaling, zonder opgeld, voor a f- braak te koop aangeboden VV" A.Cin.'t- I1U18 IVo. £-1, staande 268 meter Zuidwaarts ran kilometer paal 26, nabij den Slootgaard ij k, onder Zijdewind, (Oude Tiiedorp) op den Spoorweg HEN HEL- DEB-ALKMAAR. Aanbiedingen bij gesloten brief worden uiter lijk 13 Mei 6. k.t ingewacht ten kantore ran den Ontvanger der Registratie en Domeinen te SCHAGEN, bij wien tevens nadere in lichtingen zijn te verkrijgen. 1891 7 juli 1898 Door de oplettendheid van den machinist is de trein, die 's morgens 7.54 van A. hier aankomt, aan een groot onheil ontkomen. De Landbouwer S. in de Schagerwaard meende nog vóór den trein met een voer hooi den spoorweg over te rijden. De machinist, bemerkende, dat dit niet meer kon, remde met alle kracht, zoodat juist nog tijd genoeg was om den hooiwagen weg te rijden. 9 november 1899 Ingaande 6 dezer is de halte Schagerwaard voor het personenvervoer geopend. Thans stoppen slechts 2 trei nen daar, nl. nr. 1618 en 1657. 7 januari 1902 De groentenvereeniging 'Waarland en Omstreken', in de gemeente Haringkarspel, zoekt nog steeds naar midde len om dien polder aan zijne afzondering te onttrekken. Door de overbrugging van de ringvaart is reeds veel gewonnen, doch thans zal aan de Hollandsche Spoorweg-Maatschappij verzocht worden de aanleg van dubbelspoor, van het station Noord-Scharwoude, tot den wachtpost aan de ringvaart, welke Heer-Hugowaard en Waarland scheidt; bij genoemden wachtpost een draaischijf, en dan nog een 100 M. spoor langs de ring vaart. Daardoor zou dan mogelijkheid zijn, om aldaar eene los- en laadplaats voor groenten te vestigen, waar van door vele polders, benoorden Heer-Hugowaard, gebruik gemaakt kunnen worden. 7 maart 1914 Te koop een gebruikte kinderwagen, bij J. Rorije (Halte) Schagerwaard. 7 mei 1914 Dirkshorn: Door de ijverige bemoeiingen van ons Gemeentebestuur stoppen thans twee treinen meer aan de halte Schagerwaard, nl. te 2.25 richting Alkmaar en 's avonds 10.30, richting Den Helder, beide op tijdig ver zoek. Mochten er een volgend jaar nog eens een paar treinen meer stoppen, dan kwamen wij ook eindelijk eenigszins uit ons isolement. 4 mei 1916 Dirkshorn: Door de ijverige bemoeiingen van het gemeentebestuur is er voor onze omgeving een zeer gunstige wijziging in de spoordienstregeling toegestaan. Stopten tot nu toe in beide richtingen dagelijks slechts twee treinen aan de halte Schagerwaard, volgens de nieuwe officieele reisgids stoppen thans dagelijks in de richting Den Helder drie treinen, nl. van 3.-, 4.50 en 10.42 en in de richting Alkmaar vier, nl. voorm. 6.36, 10.15, nam. 2.29 en 5.05. Bovendien Donderdags voorm. 6.20 en 7.48, richting Schagen, markttrein, en Maandags voorm. 5.31 richting Alkmaar. 7 oktober 1916 Hooi te koop bij J. Rorije, halte Schagerwaard. 13 maart 1917 Raad Harenkarspel. Van de directie der H.IJ.S.M. was bericht ingekomen, dat gunstig is beschikt op het verzoek om plaatsing van een abrée bij de halte Schagerwaard. 16 februari 1918 Te koop aangeboden: een prachtig geemailleerd FORNUIS. Te zien en te bevragen bij H. Voskamp, H.IJ.S.M.,Waarland, Harenkarspel. 4 september 1918 Dirkshorn: Tijdens het kortstondig, doch hevig onweder van Zondagnamiddag zijn aan den spoordijk nabij de halte Schager-waard enkele telegraafpalen door den bliksem getroffen en beschadigd. Zicht op Haringcarspel mei 2017

Zicht op Haringcarspel | 2017 | | pagina 23