Zicht op Haringcarspel Hoeveel vrouwen en kinderen hierbij horen wordt niet vermeld. Grebmolen met het vorige molenhuis. In 1634 de benaming van Hoijschebuijrt met de volgende bewoners beginnende vanuit de grens met Koedijk: Jan Almersz. bewoont een huis ende erf, Jan Maertsz. alias Jan Jacobsz. een huis en erf, Heijndrick Jansz. een huis en erf, Pieter Jansz. Moeij Hillis bewoont een huis en erf "staende op syn lant", Arent Sijmonsz. bewoont het huis en erf van de erven van Roswinckel, Sijmon Cornelisz. watermolenaar van de Greb bewoont een "huys ende erffe opte Grebbe". Dit molenaarshuis is in 1925 verbrand, waarna het huidige huis werd neergezet. In 1699 staat gemeld in het archief Alkmaar dat te Huijskebuurt "de opening moet worden gedempt en ofte een lange brugh gemaeckt". Er wordt geen brug gemaakt maar de Westfriesedijk wordt rechtgetrokken naar de huidige staat. In 1701, Cornelis Cornelisz. van Huijsgebuert wonende in een boerenhuis genaamd Nauwerna toe behorende de erfgenamen van Gerbrand Ornia. Maar de erfgenamen verkopen wegens huurachter stand de goederen en beesten die daarin behoren zoals zes kalfveersen, twee pinken, een paart, een wagen, een ploeg, een ijdt, hooi en gras en verders alle het bouw en boerengereedschap met alle de inboedel en huis raad voor f 933,- tevens het land daar omheen groot te samen ongeveer 51 geersen. En zo kunnen we nog vele jaren doorgaan met diverse namen, waarbij in later tijd de huisjes worden gesloopt. Alleen de boerderijen van Van Diepen en de familie Bakker over. Op de boerderij van Bakker-Jonker werd op 28 januari 1910 een drieling geboren. Na het over lijden van de ouders bleven er twee jongens in de boerderij wonen. Ook liep naast deze boerderij een pad naar de watermolen van Grebpolders. Het echtpaar Bakker Jonker met de drieling. De boerderij van Van Diepen is opnieuw opgebouwd en nu bewoond door de familie Feijen. Bronnen. Oud archief Warmenhuizen. Oud notaris archief Alkmaar invoer no. 373fol. 74 Katholieke Illustratie 4 februari 1911. Molenwereld no.89 2006. mei 2017 'Olofö GEMEENTE ttOEPUK, HLJtS K£ NS B JU GEMEENTE BEPGEN

Zicht op Haringcarspel | 2017 | | pagina 12