keurig gebruikt werd. Waarom? Dat wist je niet, maar het gebeurde gewoon. Moeder had nog wel gezegd dat ze uitkijken moest en dat beloofde Nel, want ze was er van overtuigd dat het om haar nette jurk ging, want je wist er echt van niks in die tijd. Het kwam allemaal toch goed en Nel trouwde met haar Arie in 1942, waar ze begonnen in deel van een boerderij, een kamertje met een bedstee, heel klein allemaal, maar de boel werd opgefleurd en Arie maakte eigenhandig een keukentje. Er was een 'plee' aan de slootkant, die ze moesten delen met de buren. Het was oorlog, er was weinig, alles moest op de bon. De mensen hadden een groot TEVREDENHEIDS- gehalte in die tijd. Weldra werd Nel zwanger en werd in de bedstee hun eerste kind geboren en al snel kwamen er meer. Het huwelijk werd gezegend met 9 kinderen dus je hoefde je niet te vervelen. Tegenslag Net na de oorlog in 1946 kregen ze brand. De boer derij stond in lichterlaaie, letterlijk een zwarte dag! Gelukkig kon het gezin ontkomen aan de vlammen en moesten ze tijdelijk inwonen bij haar ouders, maar kregen later weer een eigen stek. Arie had een aanne mersbedrijf en had gelukkig goed werk, zo goed, dat er al vlug een telefoon in huize Boekei werd aange schaft, een hele luxe in die tijd, maar erg handig. In juni 1952 overleed zoontje Dick aan wiegendood, een drama voor het gezin wat heel veel verdriet met zich meebracht natuurlijk. In oktober van datzelfde jaar ging op een dag de telefoon, Arie had een ongeluk gehad in een fabriek waar hij met een mooie klus bezig was. Hij was naar het ziekenhuis gebracht, maar het liet zich in eerste instantie niet ernstig aan zien. Vlug naar moeder Bruin, oppas voor de kinderen regelen, zodat Nel met de bus die middag op bezoek kon. Maar wederom ging de telefoon, het ging toch niet goed en of Nel zo snel mogelijk komen wilde. Aangekomen in het ziekenhuis stond er een zuster haar op te wachten en bood haar twee pillen aan die ze gelijk op moest eten. Op de vraag waarom? Was het antwoord "voor de zenuwen". Na lang aandringen at Nel de pillen op en toen werd haar verteld dat haar man inmiddels was overleden.Wat een klap! Verschrikkelijk! Binnen een paar maanden een kind én je man verliezen, hoe kom je daar doorheen! Daar werd niet naar gevraagd, het gezin moest door draaien en zo goed en zo kwaad als het kon deed je je best. Een zuinige tijd Heel veel steun kreeg Nel van haar ouders, familie en vele anderen, zoals zuster Dekker, de wijkverpleegster die toen naast hen woon de. "Zonder hen had ik het niet gered" zegt Nel nu, dat was onmogelijk. Naast het verdriet moest ook het huis worden verkocht, dat was niet meer op te bren gen én de telefoon natuurlijk, die was niet meer nodig. Het gezin kreeg een huis toegewezen aan de Volleringweg, waar ze jaren hebben gewoond. Alles hield je uit zuinigheid zoveel mogelijk in eigen hand, het moest uit de lengte of uit de breedte komen. Om een extraatje te verdienen deed Nel 'thuiswerk' zoals bonen afhalen en uien schoonmaken, wat een stof gaf dat! Maar je was thuis en kon de kinderen gelijk in de gaten houden. In 1965 werd Petra in het gezin opge nomen en opgevoed als eigen dochter. Petra was de jongste dochter van haar broer Klaas, zijn vrouw overleed tijdens de bevalling. Toen de kinderen wat groter werden en gingen werken werd het financieel wat beter gelukkig en kon 'de uien bij de boer blijven'. Het was heel gewoon dat iedereen zijn geld overgaf en in het weekend werd er dan, zoals in de meeste gezin nen 'zondagsgeld' aan ieder kind gedeeld. Het moei lijkste vond Nel het opvoeden van de kinderen en de centen. Je was vader en moeder gelijk en had het beste met ze voor, maar moest ook roeien met de riemen die je had. Je hoopte dat ze naar je wilden luisteren en allemaal goed terecht kwamen, dat was je doel. Alle kinderen vlogen uit en zijn gelukkig goed terecht gekomen, daar ben je dan heel dankbaar voor. Tevredenheid Langzaamaan werd het rustiger in het gezin en kon Nel weer meer lezen en klaverjassen, waar ze ontzet tend van geniet. Erg blij met alle lieve familie en mensen om zich heen leeft mevr. Boekei naar TEVREDENHEID in haar zalige buurtje. Geweldig dat iemand er op deze leeftijd en zo'n leven nog uit ziet als Miss Sabinahof! Wat mij betreft, heeft ze een medaille verdiend, maar nooit gekregen natuurlijk! Prachtig, dat je ook zonder héél tevreden kunt zijn! 4 Zicht op Haringcarspel mei 2014

Zicht op Haringcarspel | 2014 | | pagina 6