Tevreden zijn met wat je hebt Door Willy Kok. Deze keer ben ik naar Waarland getogen, naar mevr. Nel Boekei - Bruin, nu wonende in een aanleunwoning bij Sabinahof. Waarland heeft een eigen Historische Vereniging, heel actief en daardoor hebben wij weinig contacten daar, maar wie weet! Het behoort ook tot Harenkarspel, dus waarom niet. Het werden hele gezellige gesprekken met informatie die bij mij veel respect afdwong. Wij wensen iedereen veel leesplezier en bedanken mevr. Boekei heel, heel hartelijk! Mevrouw Nel Boekei - Bruin is geboren op 3 augus tus 1920 als het 8e kind in een groot, gezellig gezin aan de Veluweweg, waar vader een gemengd bedrijf had en moeder het huishouden deed. Op haar 6e jaar ging zij naar school en dat deed ze erg graag, maar op haar 13e was ze 'afgestudeerd' waarna er gelijk een baan voor haar was in het Sint-Elizabeth ziekenhuis in Alkmaar. Niks solliciteren, dat werd in die tijd voor je geregeld. Een hele verandering in haar leven en weg uit haar vertrouwde omgeving. Met een geleende fiets pendelde Nel naar de grote stad, gelijk voor dag en nacht. Op een dag, toen een zuster haar vroeg hoe of het met haar ging, kwamen de tranen. Wat bleek, haar moeder was jarig en Nel verlangde er zó naar om naar huis te gaan! En ze mocht. De zuster zei dat ze daar vrij voor kreeg, maar dan had ze het wel moeten vra gen en dat was nou net het probleem! Durf dat maar als 13-jarige! Zo blij als een kind (want dat ben je immers nog op die leeftijd) toog Nel op de fiets naar Waarland. Hat werd een lange rit, want ze was ver dwaald. Via Heerhugowaard kwam ze uiteindelijk toch aan op de Veluweweg. Iedereen blij, maar Nel nog het meest. Tentje Op haar 15e werd Nel erg ziek en moest een jaar in een tentje liggen voor de frisse lucht. Dat was niet eenvoudig voor een jonge meid maar daar ontstond haar liefde voor lezen. Uren heeft ze liggen lezen om de tijd door te komen en daar geniet ze tot op de dag van vandaag nog enorm van. Toen Nel beter was ging ze werken in de huishouding en op het land waar ze een enorme hekel aan had, maar daar werd niet naar gevraagd. Als ze thuis kwam was ze zó moe, dat ze gelijk naar bed ging, want 's morgens was het weer vroeg dag. In het jaar 1922 overleden er twee broers van Nel, wat een enorme impact had op het gezin Bruin. Zóveel verdriet in een jaar was vreselijk, maar je moest door. Nette jurk Op een prachtige winterdag in 1938 ging Nel schaat sen op de Weel, waar ze lang niet alleen was, want iedereen genoot er erg van. Zo ontmoette ze een paar jongens uit 'tVeld. Een er van, Arie Boekei genaamd, die vond Nel toch wel heel erg leuk. Ze raakten aan de praat en het werd heel gezellig. Er was een bal avond in café de Tortelduif, toen de plaatselijke kroeg van Waarland en Nel vertelde dat aan Arie en zijn vriend. Dat stond de mannen wel aan en ze beloofden te komen. Dat werd nog erg spannend, want Nel zorgde er voor dat ze op tijd was natuurlijk, maar de mannen waren nogal laat, maar ze kwamen! En.na een tijdje raakte het 'aan'! Een mooie tijd brak aan, je ging weinig uit, want geld was er niet maar liefde genoeg. Thuis was er veel gezelligheid en samen een rondje fietsen of op bezoek bij iemand daar genoot je erg van. Je eiste niks in die tijd, TEVREDEN was het toverwoord en dat was je met een beetje. Keurig en vol trots naaide Nel haar uitzet in de avonduren, beetje bij beetje kreeg je de boel bij elkaar. Het stel mocht zelfs een keer samen op vakantie! In een pension, kamer 'en suite' met deftige schuifdeuren maar aan Nel haar kant een slot, dat 3 Zicht op Haringcarspel mei 2014

Zicht op Haringcarspel | 2014 | | pagina 5