hing het ook wel eens van het humeur van pastoor af of hij ergens voor of tegen was. Een aantal moeders wilde ook proberen om pastoor te overtuigen. Ze kwamen dan wel eens naar het patronaat (nu AHOJ) of het parochiehuis om aan mij te vragen of pastoor in de goede bui was. Dat is dus toch gelukt. Later is dat voortgezet als 'de Noordkop' en inmiddels opgegaan in Wonen Plus Welzijn Schagen. Vertrek Twee jaar ben ik in Tuitjenhorn gebleven. In 1959 werd ik in Den Helder benoemd. Daar ben ik elf jaar gebleven tot ik in 1970 in Haarlem benoemd werd. Na vijfjaar ben ik ziek geworden, overspannen vol gens de dokter, ik had te veel hooi op mijn vork genomen. Na de Haarlemse periode zou ik in 1976 pastoor worden in Spanbroek. Toen ik mijn moeder over Spanbroek vertelde was ze daar niet erg enthou siast over, was dat nou wel zo'n goed idee, zo'n afgele gen dorp. Totdat ik vertelde dat Rob de Nijs daar woonde. Mijn moeder was daar fan van waarop ze zei: "Oh, dan is het goed!". Ik heb het hier erg naar mijn zin gehad, net als bij de drie voorgaande benoemingen voel ik me hier thuis. Hier ben ik ook met 'pensioen' gegaan. Het beleid vanuit het bisdom is dat als je als priester met pensioen gaatje ergens anders gaat wonen, anders bestaat de kans dat je je opvolger in de weg gaat lopen, bekritiseren e.d. Maar hier had ik vele vrienden en bekenden dus ik wilde niet weg. Gelukkig is dat prima gegaan. In het begin was het nog zo dat de mensen mij nog vroegen voor doopjes, begrafenissen. Eerst samen met de nieuwe priester maar al gauw ben ik daar toch mee gestopt. Men moest toch echt begrij pen dat ze bij de nieuwe priester moesten zijn. In de kapel hier bij de 'bejaarden'ben ik nog wel actief. Ook doe ik nog wat ander vrijwilligerswerk. De (meeste) foto's zijn van Piet Hoogenboom. Bewerking aanvulling door Piet Bommer. Zicht op Haringcarspel In de kerk, de vele kaarsjes aan het eind van de week van de missie. Een kind van een van de bruidsparen die ik ook getrouwd heb wordt hier gedoopt. Op de trap van pastorie met het bruidspaarYpma-Boersen. Dat was in 1961, daarvoor ben ik toen vanuit Den Helder terug in Tuitjenhorn geweest voor het sluiten van hun huwelijk. mei 2014

Zicht op Haringcarspel | 2014 | | pagina 26