Vandalisme te Schoorldam Door Sam Schipper f:UVliil£3l Arrondissementsrechtbank te Alkmaar zitting Meervoudige Strafkamer 25 oktober 1932. Veroordeling voor vandalisme te Schoorldam in café "de Tramhalte" van Dirk Snoek op 20 juli 1932. De heerenjan deV en Anne deVAlkmaarse ingezetenen losse arbeiders en occasioneele veedrijvers, bevonden zich op woensdag 20 juli 1932 te Schoorldam in het café van dhr.Snoek. En gaven als toen duidelijk blijken van hun aanwezigheid door een tafel, een stoel en een biljart kapot te timmeren. Voorts gaf Jan deV nog een extra voorstelling en sloeg een bierfleschje stuk op het aangezicht van Snoek, die met lofwaardige moet en kracht Jan de V in de buitenlucht had gewerkt, terwijl deze daarna eenige ruiten van het café deed sneuvelen. Ook de echtgenoote van Snoek werd door deze benij denswaardige clienten niet gespaard, en ontving ook haar deel van de opstoppers die links en rechts werden uitgedeeld. Snoek zelf kreeg van Jan de V. een zoo allergeweldigste duw dat de caféhouder tegen een tafel tje optornde met zoveel geweld, dat een stuk van het tafeltje afbrak. De heeren hadden aanvankelijk geweigerd de door hen gemaakte vertering te betalen, waarop juffrouw Snoek haar echtgenoot die een middagdutje deed, waarschuw de en Jan de V maakte toen Snoek eens goed wakker door hem met een bierfleschje op zijn gezicht te slaan. De gemeente-veltwachter Brandsen kwam ter assisten tie, toen de veldslag al geleverd was en door hem werden de deelnemers in verhoor genomen en het mocht hem gelukken eenige bekentenissen te kunnen noteeren. De onrustige jongelieden, reeds eenige malen veroor deeld, waren heden niet ter rechtzitting aanwezig. De officier moest de vernieling van stoel en tafeltje laten zwemmen en vorderde voor het restant tegen Jan de V 3 maanden gevangenisstraf en tegen Anne de V f 35.- gulden boeten of 35 dagen zitten. Enige historie van het café. In 1914 wordt aan de Westfriesedijk te Schoorldam café "het Anker" genoemd. Het lag niet zover van het Noord-Hollands kanaal vandaar de naam, de eigenaar was toen Hendrik de Geus. Maar de Geus verandert de naam in "de Tramhalte" mede door de aanleg van de tram in 1913 die vanaf die tijd over de nieuw aangelegde Kanaalweg liep, de ingang van het café wordt verplaatst naar de Kanaalweg (bovenste foto). In 1919 koopt Jan de Bruin het café. In 1927 wordt het café van Aart Akkerman en die vergroot het in 1928. In 1929 was het café van Dirk Snoek en Hendrika Hageman. Het was ook een hengelaarsbondcafé van wege de nabijheid van het Kanaal, tevens bondshotel. Dirk overlijdt op 2 december 1932 oud 44 jaar 's avonds om 10 uur aan een hartaanval in de keuken. Dirk Snoek geboren te Amersfoort trouwt op 14 juni 1929 met Rika Hageman. Rika verhuisde na de dood van haar man Dirk met haar vier kinderen naar Den Haag. Het spul wordt in 1934 verkocht bij een openbare veiling in het café aan Dirk Braak en Kees Zuurbier. Op 3 febru ari 1936 verkopen ze het aan Willem Sevenhuysen. Op 14 mei 1938 koopt Cornells Ruiter het café maar bij de heropening wordt het dan genoemd "het Hoekje" (onderste foto). In 1944 is het van Stef Dapper, vernieuwd in 1958 door Dapper. In 1967 wordt Kees de Haan de eigenaar en verandert de naam in "Spoorzicht" later komt zijn zoon Paul Lubberts erin met Tinie Nannes. In 1970 komt Johanna Schilt in het café. In 1973 Sjoerd Adema met Trijnie Peters. Maar in 1982 is het niet meer rendabel en verkoopt notaris Eijckelhof de grond aan de gemeente Warmenhuizen. En daarna is het nog steeds onbebouwd. Bron. Alkmaarsche Courant. Nieuw arelief Warmenhuizen. 2014 Zicht op Haringcarspel i II I li'llii mei

Zicht op Haringcarspel | 2014 | | pagina 22