LEZING OVER DE OUDE URSULAKERK Laatste lezing Hanjo Elzinga Zoals u misschien weet emigreert Hanjo Elzinga binnenkort naar Portugal. Met deze verhuizing in 't verschiet geeft hij daarom geen lezingen meer over de Oude Ursulakerk. Desondanks hebben wij hem kunnen strikken om nog één keer een 'optreden' ten beste te geven. Dus grijp deze laatste kans om van zijn enthousiaste en inspirerende verhalen te kunnen genieten! Datum: zaterdag 4 juni 201114.00 uur Plaats: Oude Ursulakerk, Dorpsstraat 93, Warmenhuizen Tijdens de rondleiding en lezing (met diapresentatie) ziet u de gewelfschilderingen van Jacob Corneliszn. van Oostzanen en krijgt u onder andere antwoord op de volgende vragen. 1 Wie was Sint Ursula? 2 Hoe oud is de Oude Ursulakerk? 3 Was er nog een oudere kerk? 4 Gewelfschilderingen uit 1525, of niet? 5 Waarom leefden de eerste bewoners van Warmenhuizen op terpen? Voor leden is het bijwonen van Hanjo's presentatie gratis. Niet-leden zijn natuurlijk ook welkom, maar betalen per persoon 5,00. Koffie of thee zijn voor iedereen voor eigen rekening. Aanmelden: Tot 27 mei bij Tineke Koenis, hisverhar.secretaris@live.nl of via telefoonnummer 0226 39 24 18. ACTIVITEITEN VAN DE AFGELOPEN MAANDEN Eind februari. De tentoonstelling 'Kerst van vroeger' wordt opgeruimd, er worden voorbereidingen getroffen voor de nieuwe tentoonstelling '1e Heilige Communie' en er wordt een aanvang gemaakt met het herinrichten van het museum. Eind februari begin maart. Nieuwsbrief nummer 35 wordt uitgebracht. 9 maart. Bespreking bij de gemeente over nota van uitgangspunten bestemmingsplan Dirkshorn. en 16 maart. Bespreking bij de gemeente over nota van uitgangspunten bestemmingsplan Warmenhuizen. 16 maart. Gesprek met de gemeente over nota Cultuur-historie, samen met de stichtingen Waarland van Toen en Eenigenburg. 18 maart. Drie bestuursleden wonen de seminar 'Tijdreizen in Westfriesland' bij in het kerkje van Wadway. 26 maart. Jaarvergadering in Ahoj. Tineke Koenis, secretaris. Namens het bestuur graag tot een volgende keer! CONTACT ZONDER MOBIELTJE Vandaag de dag denken we vaak dat we zonder mobiele telefoon nergens zijn. Maar vroeger bestond dat ding nog niet en maakten we toch contact! In 1954 bijvoorbeeld woonden mijn ouders in Kalverdijk en was mijn vader tuinder in 't Ambacht, dat zich aan de achterkant van het huis bevond. Mijn moeder was huisvrouw en in dat jaar in blijde verwachting van mij. Tegen de tijd dat ik geboren moest worden maakten ze de afspraak dat moeder een wit laken uit het raam van de 'boetzolder' zou hangen zodra de bevalling zich aankondigde. Zodat pa wist dat-ie vlug thuis moest komen. Dat is ook werkelijk zo gegaan, en het werkte! Waarschijnlijk hadden andere tuinders en boeren voor noodgevallen een soortgelijke afspraak. En daar zijn we nieuwsgierig naar. Hoe ging dat bij u thuis? Laat het de redactie weten via hisverhar.redactie@live.nl of stuur een briefje naar Tineke Koenis, Kalverdijk 63, 1747 GJ, Tuitjenhorn. Wie weet leest u dan uw verhaal in een volgende Zicht. -2-

Zicht op Haringcarspel | 2011 | | pagina 4