Tölephonie. Met 13 Juli worden Dalen, Elspeefc, Grooteg&st, langweer, Marum, Santpoort (dorp). Santpoort ^station), apserveen en War m en hui ze a opgenomen in het telephoonverkeer in'et de Belgische plaatsen, waarmede Amsterdam telephoongemeenschap heeft DE ACQUISITIEGROEP HEEFT TE MELDEN Een greep uit de binnengekomen en aanvaarde artikelen van de afgelopen maanden. 3 Pijpen, waaronder 1 klein pijpje in lederen etui 'Maandblad voor de Nederlandsche huisvrouw' uit december 1933 Boekje 'Pim en Mien', schoolboekje met tekeningen van C. Jetses uit 1950 en Ot en Sien 'Nog bij Moeder' uit 1949 3 Blikjes: Droste, Benson Hedges en Van Rossum Tabak 2 Naaldenkokertjes van hout Dienblad van hout, op Hindenlooper wijze beschilderd Boek 'Kwikzilver' van Cissy van Marxveldt met tekeningen van Henri Pieck broer van Anton Pieck) Luiermandje uit 1915 en spoormandje (breimandje) uit 1900 Krantenknipsels uit Harenkarspel Rolveger oud met linnen opvangzak Mooie oude schop met geklonken binnenhart, met koperen nagels, heel gaaf. Klasse- of leerlingenboek van 1940 -1945 Grote speelgoedwagen van Van Gend Loos met mechanische handbesturing, en met losse container en oplegger, 60 jaar oud 2 Koperen kannetjes Deze poppenwagen is geschonken door mevr. Stroomer-Bras uit Bergen (NH). Gehoord in het museum Na een ronde door het museum vraagt een kind aan een van de suppoosten die bij de ingang zit: "Bent u wél echt?". Tot slot nog dit belangrijke bericht uit de krant Het Nieuws van de Dag van 7 juli 1910. -24-

Zicht op Haringcarspel | 2011 | | pagina 26