JAARVERGADERING 2011 De (voorlopige) datum voor de jaarvergadering is gezet op zaterdag 26 maart 2011, 's middags. Locatie en tijdstip worden in de Nieuwsbrief bekendgemaakt. Dan ontvangt u ook de stukken. ACTIVITEITEN VAN DE AFGELOPEN MAANDEN Vele vrijwilligers van onze vereniging zijn ook de afgelopen maanden weer bijzonder actief geweest. Hieronder een kort overzicht. 26 September Veteranendag in het Van Blanckendaellpark. Maar liefst 61 veteranen uit voormalig Neder- lands-lndië en/of nabestaanden hebben aan de uitnodiging gehoor gegeven. Op deze dag is de 'wall of fame' in het museum inmiddels uitge breid naar 86 portretten van veteranen (in plaats van de oorspronkelijke 48). Na de ontvangst in de kantine en een bezoek aan het museum en het dierenpark, gaan we met z'n allen naar het Ahoj, voor een optreden van een Indonesische zang- en dansgroep. De middag is zeer geslaagd, veel mensen zijn ontroerd. Speciale dank voor de hoofdsponsor van deze middag: Dierenpark van Blanckendaell park. En aan de tientallen vrijwilligers die veteranen van huis hebben opgehaald, als gastheer of gast vrouw zijn opgetreden, genodigden in golfkar retjes over het terrein van het park en naar Ahoj hebben vervoerd en wat dies meer zij. Grote klasse! September De ICT-groep van onze vereniging diept voor de tentoonstellingengroep alvast alle foto's uit de computer op die ingezet kunnen worden voor de nieuwe tentoonstelling 'Kerst van Vroeger'. En we kunnen alvast verklappen dat daar een paar juweeltjes tussen zitten! Oktober Diverse vergaderingen. Van de acquisitie- groep, die alle 'historische' spullen die aan de vereniging worden aangeboden ophaalt (en desnoods repareert). Van de museumgroep, die alles rond het reilen en zeilen van het museum en van het archief in goede banen leidt. En van het bestuur natuurlijk. De Historische Vereniging als detective bureau Een mannelijke bezoeker van het museum laat aan een suppoost twee foto's zien van meisjes waar hij vroeger 'kennis aan heeft gehad'. Hij bewaart deze foto's al 60 jaar in zijn porte monnee, en is nieuwsgierig hoe het nu met ze gaat. De suppoost geeft de foto's aan de secre taris van onze vereniging, die vervolgens heeft getracht beide 'meisjes' op te sporen. En dat is gelukt! Ze heeft ze inmiddels gesproken en heeft de man kunnen laten weten dat de dames in goede gezondheid verkeren en dat ze het leuk vinden dat hij na al die jaren naar ze heeft geïnformeerd. 16 Oktober Suppoostenbijeenkomst in het museum. Er is een grote opkomst van enthousiastelingen en er zijn weer allerlei zaken geregeld. De schoon maakploeg voor het museum is uitgebreid, de tentoonstellingengroep heeft er enkele nieuwe leden bij en Gonda en Nellie Entes bieden zich aan om voortaan de 'dienst-roosters' op te stellen voor de suppoosten en schoonmakers. Ze nemen daarmee het stokje over van Lida Roozendaal, die deze taak vanaf de oprichting van het museum heeft uitgevoerd. Met ruim 70 vrijwilligers geen sinecure, we zijn Lida dan ook dankbaar dat zij dit al die jaren voor ons heeft willen doen. Eveneens tijdens de suppoostenbijeenkomst bieden zich tien vrijwilligers aan om samen met Rinus Jonker de Historische fietsroute te gaan fietsen, zodat hij hen wegwijs kan maken in wat er zoal over te vertellen valt. Om hem in voor komende gevallen te kunnen vervangen als begeleider. -2-

Zicht op Haringcarspel | 2010 | | pagina 4