a RESTAURATIE OUDE URSULAKERK Restauratie nodig Door de eeuwen heen is er veel gerestaureerd verbouwd aan de kerk om het gebouw te behouden voor het nageslacht. Zo ook in de vorige eeuw van 1962-1965 en van 1983-1985. Na ca. 25 jaar blijkt er weer een restauratie nodig te zijn. Na een inspectie door Bouw- advies Groot Holland werd er aantasting van de dakconstructie ontdekt door de boktorren, bonte knaagkever, houtworm en zwammen. De dakconstructie is niet meer betrouwbaar en de kerk werd gesloten voor de kerst 2003. Dat was schrikken. Daarna is een noodconstructie aan gebracht waardoor de kerk weer gebruikt kon worden. Vanaf dat moment zijn de kerkrentmeesters (beheerders van de kerk) begonnen met een plan te maken om tot subsidie aanvraag te komen waardoor de restauratie van deze mo numentale kerk kan starten. Uiteindelijk heeft dat geresulteerd in een subsidie toezegging van de Provincie €85.000,- en van de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed van €385.000,- Bouwadvies Groot Holland heeft ons bij dit proces begeleid. Er is nog meer geld nodig. De commissie fondsenwerving en de plaatselijke bevolking hebben veel bijgedragen om de benodigde gelden bijeen te brengen. Dhr. Alex Spekking van Bouwadvies Groot Hol land voert de directie namens de kerkrent meesters om deze restauratie in goede banen te leiden. In de twaalfde eeuw is in Warmenhuizen een parochiekerk gesticht, die aan de heilige Ursula werd gewijd. Deze romaanse kerk werd in de vijftiende eeuw vergroot en verbouwd in laat-gotische stijl en in 1508 ingewijd. Restanten van die romaanse kerk zijn nog steeds zichtbaar. Bijzonder zijn de renaissanceschilderingen van vier oudtestamentische verhalen en van het Laatste Oordeel die rond 1530 op het gewelf in het koor zijn aangebracht door Jacob Cornelisz. van Oostzanen. Van vier aannemers heeft de plaatselijke aan nemer bouwbedrijf fa. Pronk de beste aanbie ding gemaakt en de overeenkomst is getekend op d.d. 5 november 2009. stof in kan komen. En dan het plaatsen van steigers in en rondom de kerk. Dat is een hele klus want alles moet volgens de veiligheidsvoorschriften worden uit gevoerd en gecontroleerd. Gelukkig zijn er Dan gaat het van start. We spreken af dat er altijd een afvaardiging van de kerkrentmeesters (opdrachtgevers) aanwezig zal zijn bij de bouwvergaderingen zodat de 'lijnen' kort zijn. Er wordt begonnen met het verpakken van orgels, kansel, koorhek en de vloer en ook de schilderingen moeten beschermd worden. Het orgel krijgt speciale aandacht. Er wordt een overdruk installatie op aangesloten met een filter voor de aangezogen lucht zodat er geen

Zicht op Haringcarspel | 2010 | | pagina 10