DE TULP IN HISTORISCH MUSEUM Van 30 april tot 1 juli wordt een deel van het museum ingericht met allerhande wetenswaardigheden over de tulp. Vele mensen uit onze gemeente hebben op de een of andere manier wel met deze bloem te maken gehad. Als tuinder, handelaar, rooier, kopper of bollenpeller. We hopen en verwachten dan ook dat deze tentoonstelling voor de meeste mensen een feest der herkenning zal zijn. Van Gert Dekker worden er op de computers in het museum honderden foto's van (oude) tulpenrassen getoond en er zijn allerhande foto's te zien van tuinders, pellers enzovoort. Bovendien zijn er diverse werktuigen te bewonderen die vroeger gebruikt werden bij het planten, rooien, sorteren en dergelijke. Ook de interessante geschiedenis van de tulp komt aan bod. Komt dat zien! De tulp Van 30 april tot 1 juli 2010 in het Historisch Museum in het Blanckendaell dierenpark. Openingstijden: Meivakantie (van 30 april tot 14 mei) dagelijks van 13-17 uur, maandags gesloten. Na de vakantie: iedere woensdag, zaterdag en zondag van 13-17 uur. Oproep Heeft u zelf nog oude foto's, boeken of spullen die met dit onderwerp te maken hebben en die u voor de duur van deze tentoonstelling ter beschikking wilt stellen? Bel naar Marieke Wever, tel. 0226-399189. GESLAAGDE EXCURSIES IN OUDE URSULA In het kader van de restauratie van de Oude Ursulakerk in Warmenhuizen organiseerden de kerkrentmeesters van de Hervormde Gemeente Warmenhuizen-Harenkarspel op zaterdag 10 april twee restauratie-excursies, waar bijzonder veel belangstelling voor was. De restauratie van de Oude Ursula verloopt voorspoedig, en de kerkrentmeesters zijn blij met het feit dat er veel geld is binnengekomen van bedrijven, stichtingen, overheden, gemeenteleden en andere sponsoren. Ze wilden al die geïnteresseerden de mogelijkheid bieden om kennis te nemen van de voortgang van de renovatie, en tevens een indruk geven van wat er allemaal bij komt kijken om de Oude Ursula weer in oude glorie te doen herrijzen. De excursie werd voorafgegaan door een interessante diapresentatie, waarin al het wel en wee voorafgaand aan de restauratie en al het wel en wee tijdens het feitelijke werk aan bod kwamen. Deze presentatie werd verzorgd door Alex Spekking, bouwkundig adviseur van Bouwadvies Groot Holland bv., die namens de kerkrentmeesters de directie voert. De deskundige bij uitstek dus om een en ander over deze restauratie te vertellen. Een begenadigd spreker bovendien, die de aandacht van de toehoorders er goed bij wist te houden! Tijdens de excursie - waarbij jong en oud via bouwtrappen tot helemaal in de nok van de kerk geleid werd - wees men de aanwezigen op allerhande bijzonderheden van het bouw- en restauratiewerk, en kon men zelfs vanaf enkele meters afstand de gewelfschildering bewonderen die rond 1525 in deze kerk is aangebracht. Kortom: zeer bijzonder, én een bijzonder geslaagde actie van de rentmeesters, waarvoor onze hartelijke dank! -3-

Zicht op Haringcarspel | 2010 | | pagina 5