VAN DE ACQUISITIEGROEP Ontvangen in de maanden november en december 2009 en januari 2010: Staande boormachinekolom met bovenop een vliegwiel 80 jaar oud; Emaillen pollepelrek kleur blauw; Ot en Sien boekjes van de Lagere School; Oventje voor op de kachel. Hierin kunnen twee broden; Dorsvlegel met palingvelletje; Heel groot strijkijzer, zeer zwaar, meer dan 4 kg; Trouw boekje van Opa en Oma Sikkens en bidprentjes; Heel oud bijltje met stalen steel; Twee oude stoelen ca. 100 jaar oud; Oude stukken zeep, loog, en lucifers; Een schilderij van Tjeerd Sötemann; Een olieverfschilderij van de Oude Ursulakerk; Diverse boekjes van de Regenboogschool uit de Stroet; KWARTAALVERSLAG VAN DE SECRETARIS Tot nu toe schreef de secretaris eenmaal in het jaar een verslag van gedane activiteiten. Omdat er toch wel veel gebeurt krijgt u nu ieder kwartaal een verslag. Zo blijft u goed op de hoogte van het reilen en zeilen van de vereniging. - Op 23 januari was er een feestelijke vrijwilligersbijeenkomst waarbij zeventig personen aanweziq waren. Voor de liefhebbers werd er een rondleiding door het museum gegeven, al met al werd het een gezellige ochtend. - 2 Februari hebben we een boekje en DVD 'Onderduik in West-Friesland' ontvangen. Onze vereniging heeft bij de samenstelling hiervan informatie verstrekt en wordt daarom op de DVD vermeld. K - 5 Februari is de tentoonstelling 'Ijsvermaak' geopend door Tinus Roozendaal. Het museum heeft al heel veel bezoekers ontvangen die speciaal voor 'Ijsvermaak' kwamen - Medio februari kwam Nieuwsbrief 33 uit. - 6 Maart ledenjaarvergadering. Er waren vijfenvijftig leden aanwezig. Tijdens de vergadering zijn er door leden diverse tips gegeven voor het reilen en zeilen van de vereniging en van het museum, deze tips worden door het bestuur ter harte genomen. Na de vergadering vertelden Willem Heman en Klaas Deuzeman iets over hun werk als acquisiteur en archivaris van onze vereniging en hield meneer A. van Diest (foto) een boeiende lezing over tweeduizend jaar maten en gewichten. wmtii -2-

Zicht op Haringcarspel | 2010 | | pagina 4