VAN DE REDACTIE Aan het eind van de herfst is dit weer de Zicht om het winterseizoen mee door te komen. Een aantal artikelen hebben hier mee te maken, zoals over de prikslee, en nu de kool weer opgeslagen is, een klein artikel over 'onze' vroeger gebruikte koolschuur met de kenmerkende gebroken kap, maar dan de buitenland versie. Krabbendam is dan misschien een klein dorpje, maar het heeft toch veel geschiedenis zoals we in het volgende deel van de berichtgeving over het Rekermond project kunnen lezen. We starten in dit nummer ook met een andere vervolgserie, het verhaal met allerlei belevenissen van Antoon Spaansen, geboren in 1904. Jan Jaspers heeft besloten om na een jaar of zeven te stoppen met assisteren van de redactie bij diverse hand- en spandiensten. Jan was voornamelijk bezig met het op de computer verder bewerken van allerlei artikelen die door het eerder dit jaar overleden redactielid Cees van den Berg met de hand waren geschreven. We danken Jan voor de medewerking. VAN DE ACQUISITIEGROEP Binnengekomen en aanvaarde artikelen van het afgelopen maanden. Doopjurk ±100 jaar oud en andere fijne kinderkleding. Lange foto van Tuitjenhorn 20x150 cm. Melkcentrifuge, in de oorlog gebruikt om boter te maken. Wan of zaadschoningsmachine Melkjuk, en schoolplaat van de walvisvangst. Oude transportfiets met voordrager. Bietensnijmachine. Stukken over de ruilverkaveling van Jaap de Groot. Antieke Bolderkar (restauratie). Diverse Ot en Sien boekjes. Dorsvlegel met palingvelletje. 150 JAAR PAROCHIEKERK TUITJENHORN U heeft het misschien gezien, ook onze vereniging was op 6 september in de optocht vertegen woordigd met een versierde wagen. Verderop in dit blad van Gerard Verlind nog artikel over de de kerken rond Tuitjenhorn. -2-

Zicht op Haringcarspel | 2009 | | pagina 4