Vrij onverwacht, nog maar 71 jaar, de krant gaf het bericht door: Oud-burgemeester Nolet in Heiloo overleden. En ook nu weer: onderlijnd zijn grote verdiensten voor de Noord-Hollandse gemeenschap. Na een uitvaartdienst, opgedragen door pastoor Schmidt, geassisteerd door 2 neven van de overledene, is hij ten grave gedragen in Heiloo door een grote schare belangstellenden En verder! NatuurlijkMevrouw Nolet. Zij heeft haar echtgenoot, de burgemeester, een "aardige tijd" overleefd. Ze werd bijna honderd jaar toen zij in 2003 te Nijmegen overleed! Ik begrijp, dat natuurlijk de kinderen - en ook de kleinkinderen - heel erg goed voor haar zijn geweest, haar hebben omringd met liefde en genegen heid. Haar in een vertrouwde omgeving hebben laten verzorgen. Daarover verder nog te verhalen valt buiten het bestek van het relaas over Henricus Nolet! Aan het begin van dit verhaal stelde ik een beeld te willen schetsen over burgemees ter Nolet. Dit "beeld" is veel "omvangrijker" geworden dan ik wel in gedachten had. Maar er viel zoveel te vertellen, er waren zoveel feiten, gebeurtenissen. Ik kon de vele verwikke lingen niet onbenoemd laten en moest daardoor heel veel meer schrijven dan ik bij het begin voor mogelijk had gehouden. Ben ik geslaagd in het maken van een duidelijk, een juist beeld van de man, waarover dit allemaal gaat! Ik weet het niet. Ik laat het aan de lezer om een oordeel te vellen! Zelf zeg ik: ik heb een dankbare klus "geklaard" en u een verhaal verteld over de man, die ik zozeer waardeerde en (nog steeds) hoog acht. *Noot: Vier van Breda De "Vier van Breda" (na 1966 de "Drie" en na 1979 de "Twee van Breda") waren Duitse oorlogsmisdadigers die een levenslange gevangenisstraat uitzaten. Ze zaten hun straf uit in de koepelgevangenis van Breda. 1) Franz Fischer (Olsberg, 10 dec. 1901 - Olsberg, 19 sep. 1989) 2) Ferdinand aus der Fünten (Mülheim an der Ruhr, 17 dec. 1909 - Duisburg, 19 apr. 1989) 3) Joseph Kotalla (14 jul. 1908- Breda, 31 jul. 1979) 4) Willy Lages (5 okt. 1901 - 2 feb. 1971) Lages werd vrijgelaten in 1966, omdat hij ernstig ziek was. Hij leefde vervolgens nog bijna vijfjaar in vrijheid! Op 31 juli 1979 overleed Kotalla in de Bredase gevangenis. Op 27 januari 1989 werden de overgebleven twee vrijgelaten op instigatie van de toenmalige minister van Justitie. Zowel Aus der Fünten als Fischer overleden kort na hun vrijlating. (Bron: Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie) Verantwoording: Deze "levensbeschrijving" van oud burgemeester H. Nolet is geschreven door Nico Visser, oud gemeenteambtenaar. In dienst van de gemeente Warmenhuizen werkzaam geweest gedurende de periode van 1 september 1955 tot 1 september 1959. Hij heeft voor deze "levensbeschrijving" dankbaar gebruik mogen maken van stukken en gegevens hem beschikbaar gesteld door de familie Nolet. Voor de nodige verificatie op de juistheid van feiten en gebeurtenissen en ook met de correctie heeft hij de hulp genoten van zoon Joep Nolet, thans wonende te Cadier en Keer (L). DE GOORN, 18 december 2008. -16-

Zicht op Haringcarspel | 2009 | | pagina 18