Een periode voor de oorlog, die gekenmerkt werd door grauwe ellende en crisis. Alles moest worden ondernomen om te voorkomen, dat de tuinders zouden afglijden tot pauperisme. Dan was er de oorlogsperiode, die wat betreft het verrichten van arbeid door de burgemeester niet kon worden geschetst als een gemakkelijke periode. Zijn taak als burgemeester was moeilijker te vervullen dan ooit! En dan de derde periode, die van na de oorlog, ongetwijfeld de mooiste. Mooi door de opkomende welvaart. Een tijd waarin de gemeente de vleugels kon uitslaan. Een bijzonder afscheid, waarbij woordelijk tot uitdrukking werd gebracht de grote verbondenheid van de burgemeester en zijn gezin met de 2 gemeenten, de vele dorpen, buurtschap pen en hun inwoners. Heel nadrukkelijk werd benoemd de groei van de burgemeester tot een echte burgervader. Een mens, waarvan node afscheid moest worden genomen! Dit verhaal zou niet volledig zijn, wanneer in dit verband niet werd genoemd de belangstelling van diverse bestuurders uit heel de provincie. Zij allen wilden getuigen van de grote verdiensten in verschillende functies. Want burgemeester Nolet was - dat mocht eerder blijken - "een bezige bij" die niets teveel was en vele bestuurlijke functies vervulde. Ja, er was op 27 en 28 augustus 1958 veel waardering voor, eenvoudig gezegd, ongeveer 30 jaar goed bestuur! Ik weet van "nabij", dat de gemeente Warmenhuizen burgemeester Nolet nadien nog eerde met een portret, geschilderd door de Bergense kunstschilder beeldhouwer Henk van den Idsert. Dit portret werd gehangen "in de galerij" van oud-burgemeesters der gemeente in de raadzaal van het gemeentehuis. Tot hier en "niet verder" het werkzame leven van de heer Henricus Nolet, Het burgemeestershuis van de gemeente Warmenhuizen. Op de voorgrond wandelt mevr. Lies Zutt-Ligthart met haar zoontje Kees en in de wagen vermoedelijk dochtertje Frida. 1957 burgemeester van de gemeenten Haren karspel en Warmenhuizen gedurende een "tijdspanne" van 1 november 1928 - 1 september 1958. De tijd, dat hij was gekomen als "jong en verloofd" burgemeester. De tijd, dat hij werd gezien als ambitieus en principieel bestuurder. Tenslotte de tijd, dat hij was geworden een gerespecteerd, rechtvaardig en eerlijk burgervader. Door hem is datge ne bereikt, dat wellicht was gehoopt, maar niet voorzien! Oud-burgemeester Nolet vertrok met zijn "have" en goed naar Heiloo, alwaar hij zich vestigde voor een rustige oude dag, laatste levensfase! Ik heb hem in Heiloo slechts éénmaal bezocht. Ik had hem een verzoek gedaan, schriftelijk. Daarop had hij mij gevraagd "eens langs te komen" om daarover te praten. Een fijn bezoek met een voor mij alleraardigst gesprek met - ik meen dat in alle volledigheid te moeten vermelden - een toezegging! Maar jadeze laatste ontmoeting met hem Eerlijk gezegd, ik vond hem wat "flauwtjes, minnetjes, bleekjes", maar ik had allerminst verwacht, dat hem zo weinig "rust" na een actief en werkzaam leven was gegund?! gr mi -15-

Zicht op Haringcarspel | 2009 | | pagina 17