met als kenmerkende onderdelen kerkelijke vieringen - via Waarland, Tuitjenhorn en Dirkshorn. Ja, burgemeester, echtgenote, gezin en gevolg, waarin zijn broers Mgr. W. Nolet, geheim kamerheer van de Paus en J. Nolet, burgemeester van Boxmeer, werden letterlijk en figuurlijk van "hot naar her gesleept" in één grote zegetocht door heel de gemeente met bijeenkomsten en ontvangsten door zijn gemeentenaren! En daar tussendoor "even een bezoekje" in de Slootgaard om mevrouw Houtman- Bijman te feliciteren met haar pas geboren drieling en te verrassen met een "spaargift" voor de dochters Anneke, Tini en Willy. En telkens bleek hoe hij de harten van de mensen had veroverd. Zij voelden zich verknocht aan hem door zijn wijze van leiding geven, zijn toegankelijke, spontane omgang en zijn grote betrokkenheid bij alles en iedereen. Dit alles was plechtig en mooi verwoord in een dankbrief door de Commissaris van de Koningin, die waardering toonde "voor de rustige, bezonnen en waardige wijze, waarop U dit voor de plaatselijke samen leving altijd zo eminent belangrijke ambt in het afgelopen 25-jarig tijdsbestek heeft vervuld". Daarbij gewaagde de Commis saris van "een strikte onpartijdigheid die u tot een voorbeeld in uw gemeenten heeft doen worden". Tevens verwees hij naar de onverschrok kenheid van de burgemeester in de bezettingsjaren, die hem "nimmer van het toen zo moeilijk begaanbaar juiste spoor" heeft doen afwijken. Blij verrast en "verguld" was hij met de Pauselijke onderscheiding, die hem tot ridder in de orde van de Heilige Gregorius maakte. Het "burgerlijke ridderschap" in de orde van Oranje-Nassau volgde bij Koninklijk Besluit van 13 april 1954. Dat was wel enige tijd na zijn jubileum, maar bevestigde nadrukkelijk zijn grote verdiensten als magistraat! Hij was toen - in 1954 - als burgemeester "aangeland" in zijn ambtelijke nadagen. Zijn laatste termijn als ambtsdrager was ingegaan! In die tijd mocht ik hem van nabij leren kennen. Ik, afkomstig uit Hoogkarspel en werkzaam als gemeenteambtenaar van Wervershoof, was benoemd tot ambtenaar ter secretarie van de gemeente Warmen- huizen. Een gemeente "in opbouw". Een bestemmingsplan in hoofdzaak was toen net door de Raad vastgesteld. De contou ren van de onderdelen - Warmenhuizen, Schoorldam en Krabbendam - lagen bij de stedenbouwkundige op de tekentafel! Rekening houdend daarbij met verkavelingsplannen, waarvoor de "proef werd genomen allereerst in Waarland in de gemeente Harenkarspel. 5 mei 1955. Burgemeester en mevr. Nolet. Op het plein voor het raadhuis. Op de achtergrond juffrouw Nannes, Burgemeester in gesprek met zuster Ignatia, hoofd van de Theresiaschool. -13-

Zicht op Haringcarspel | 2009 | | pagina 15