Willem Mijn naam is Willem Heman ik ben geboren en getogen in Warmenhuizen, bij velen wel bekend als zoon van een ondernemersfamilie. Ook in mijn tijd als 32 jaar bij de vrijwillige brandweer van Gemeente Harenkarspel waarvan 12 jaar als Commandant, heb ik veel geleerd over de omgeving. Sinds enige jaren ben ik lid van de Historische Vereniging Harenkarspel en sinds de nieuwe samenstelling en de opzet van het nieuwe museum in de museumwerkgroep gestapt. Weer enige tijd later werden er diverse werkgroepen gecreëerd en functioneerde ik met een viertal personen in de acquisitiegroep, voor het verwerven en beoordelen van de stukken welke nuttig voor het museum zouden kunnen zijn. Onze doelstelling is nog steeds "Het leven en werken in de Gemeente Harenkarspel", al wijken wij soms wat af. Mij is gevraagd lid te worden van het Verenigingsbestuur en na veel vragen en overleggen over de vorm waarin het bestuur het beste zou kunnen functioneren heb ik uiteindelijk besloten dit op mij te nemen. Als gewoon lid. Er zijn veel werkzaamheden te verrichten binnen het huidige bestuur en het zou fijn zijn als wij versterking zouden krijgen van nóg een creatieve en ondernemende medebestuurder. Personen die zich geroepen voelen mede een sturing te geven aan dit mooie historische gebeuren zijn welkom. Het is hartstikke leuk! Vergeten Tijdens de jaarvergadering is het bestuur vergeten te melden dat de kandidaatstelling van Jaap Dekker niet doorging om de volgende reden. Toen Jaap in Australië zat is hem per mail gevraagd of hij bij het bestuur wilde komen. Jaap heeft die mail echter niet gelezen en gaf desgevraagd bij thuiskomst aan niet beschikbaar te zijn voor uitbreiding van zijn taken voor de H.v.H.. MEER DAN VIER EEUWEN WATER- EN VELDNAMEN: DEEL 5 Na de boeken over Koedijk, Sint Pancras (met Oudorp en Zuideinde), Warmenhuizen en Oudkarspel verschijnt nu het lang verwachte boek over het dorp Broek op Langedijk. De titel van dit prachtige werk, het zal u niet verbazen, is: Broek op Langedijk, meer dan 4 eeuwen water- en veldnamen en de geschiedenis van de oudste doorvaarveiling Niet alleen water- en veldnamen, maar ook de namen van eigenaren zoals we die konden vinden van vlak voor de verkaveling in 1969, maar ook van de situatie in 1832, worden vermeld. Artikelen over de Scheepswerven de geschiedenis van de Broekerveiling de groentenhandelaar K. Wagenaar Gzn de uienzaadtelers de Groot en Slot de sluis 117 huizen die voor 1832 reeds bewoond werden. Index op naam eigenaar, water/en veldnamen Verder treft u een aantal duidelijke, in full color gedrukte, overzichtskaarten met kadasternummers en de situatie van 1969 aan. Kortom een boek om stil van te worden. Graag stellen wij u in de gelegenheid om, tegen gereduceerde prijs, vooraf in te schrijven op dit prachtige boek, dat, zoals gezegd, op 27 juni 2009 om 10.00 uur zal verschijnen. We hebben daarom als bijlage onze folder bijgevoegd. Vul deze in en stuur hem aan een van de genoemde adressen. U krijgt dan een uitnodiging om de feestelijke uitreiking van de eerste exemplaren in het Museum Broekerveiling mee te maken. Maak gebruik van dit unieke aanbod! Met vriendelijke groet en wellicht tot ziens in de Broekerveiling, Gerard Verlind, secretaris Stichting Coördinatie Onderzoek Oud Geestmerambacht. www.cooq.nl en/of via info.boekenverkoop@cooq.nl -4-

Zicht op Haringcarspel | 2009 | | pagina 6