technische groep inspecteren en accepteren aangeboden spullen en stuurt aan wat ermee gebeuren moet. Deze organisatie loopt als een trein en we zijn al deze mensen dan ook veel dank verschuldigd! Om de ingebrachte spullen op te slaan hebben we de beschikking over het museum en een archiefruimte en daarnaast over een opslagruimte bij Bejo en bij het Dierenpark van Blanckendaell. Een deel van de nieuwe schuur aan de Sportlaan kunnen wij gebruiken voor onder houd van de spullen van het museum. Zo profiteren we steeds mee met de groei van het park. Het overlijden van Jan Barsingerhorn sloeg bij velen in als een bom. Ik kende Jan via mijn vader en via de biljartclub, daarna heb ik met hem gewerkt bij verzekeringsmaatschappij De Noordhollandse van 1816. Hij kwam bij mij toen de vereniging werd opgericht, om te vragen of ik mee wilde doen. Voor de vereniging kon ik toen (ca. 1992) geen tijd vrijmaken, maar de stichting Beheer had in die tijd nog weinig werk, dus daar heb ik me wel voor aangemeld. 'Mister HvH' is niet meer. Jan, nogmaals dank voor alles watje voor de club hebt gedaan. Vorig jaar hebben wij de steun van de leden gekregen voor de huidige opzet van de stichting Beheer en de Historische vereniging. Het lijkt mij goed naar de leden te benadrukken dat de vereniging steeds meer vanuit het museum zijn activiteiten zal ontplooien. Dit zullen de leden in de toekomst merken door stukjes en verslagen in Zicht en Nieuwsbrief over wat er in ons archief ligt. Dit zijn gegevens die leden aan de vereniging hebben toevertrouwd om voor het nageslacht te bewaren en om daar via ons blad verslag van te doen. In 2008 heeft de organisatie van de vereniging veel tijd opgeslokt, waardoor er enige vertraging in de financiële verslaglegging is opgetreden. Er wordt momenteel een nieuwe administratie opgezet en half mei verwachten we alles rond te hebben. Met name de aanwas van leden en de bijbehorende betalingen zijn nog niet helemaal helder. Er zijn leden die al in 2008 betaald hebben, maar zij die dit nog niet hebben gedaan krijgen na half mei een verzoek om dit alsnog te doen. Tot slot Ondanks de matige zomer van 2008 hebben we toch onvoorstelbaar veel bezoekers in museum en park mogen ontvangen. Het museum wordt ook steeds mooier. Namens de stichting en de vereniging sluit ik af met een woord van dank aan al onze medewerkers, comités en suppoosten (in totaal zeker 100!) en aan de stichting Dierenpark en hun medewerkers voor hun geweldige inzet, maar vooral ook voor de plezierige manier waarop we samenwerken. Wil de Groot Nieuwe bestuursleden stellen zich voor Marieke Mijn naam is Marieke Wever, ik ben geboren en getogen in Waarland, daarna verhuisd naar Haarlem en sinds vijf jaar weer terug in West-Friesland, dit keer in Warmenhuizen. Daar maakte ik kennis met Wil de Groot, die al vrij snel vroeg of ik bij het bestuur van de Historische Vereniging wilde komen. Om een lang verhaal kort te maken; tijdens de jaarvergadering ben ik nu dus samen met Willem Heman officieel tot nieuw bestuurslid benoemd. Om me vooraf te oriënteren heb ik de afgelopen maanden met diverse mensen gesproken. Ik raakte onder de indruk van alle werkzaamheden die door bestuur en leden worden verricht en de professionele wijze waarop de vereniging, het museum en de Zicht is georganiseerd. Ik hoop dat ik er een steentje aan kan bijdragen om de ingeslagen wegen te vervolgen. De eerste bestuursvergadering heeft intussen plaatsgevonden en met Willem, Tineke, Herman en Wil (als genodigde) werd dit een bijzonder plezierige aangelegenheid. Een van de agendapunten was dat we dit jaar graag weer een aantal historisch getinte bijeenkomsten voor de leden willen organiseren. Daar gaan we nu mee aan de slag en uw inbreng wordt daarbij zeer op prijs gesteld. Dus: heeft u zelf een idee of wens voor een bepaald onderwerp, dan zouden we het leuk vinden als u dit aan een van de bestuursleden laat weten. In de volgende Zicht zal de eerste bijeenkomst worden vermeld, graag tot dan! P.S. Ideeën of wensen kunt u ook mailen naar hisverhar.secretaris@live.nl -3-

Zicht op Haringcarspel | 2009 | | pagina 5