IN MEMORIAM CEES VAN DEN BERG Een goed mens is van ons heengegaan. In de nacht van 28 op 29 maart overleed Cees van den Berg, redactielid van het "Zicht" vanaf de oprichting van onze vereniging. Daarnaast was hij 7 jaar bestuurslid waarvan 5 jaar vice-voorzitter. Naast zijn werk als timmerman en de zorg voor zijn gezin was Cees zeer actief in de gemeenschap, altijd met zaken die in het sociale vlak lagen. Hij was jarenlang bestuurslid van de Bouw en Houtbond van de KAB en lid van de gemeenteraad van de voormalige gemeente Warmenhuizen. Werk waarvoor hij een Koninklijke onderscheiding heeft ontvangen. Hij was gemakkelijk toegankelijk, ook thuis waar een zachte duw tegen de voordeur voldoende was om binnen te lopen en je bij Cees en Hannie altijd welkom was. Voor de redactie was het altijd een plezier samen te werken met deze altijd goedgemutste collega. Ook toen op latere leeftijd lichamelijke ongemakken zijn conditie ondermijnden. Zijn ogen gingen achteruit en de ernstige ziekte kanker, waarvoor de behandelingen uiteindelijk zonder succes waren, begon grip op hem te krijgen. Dat alles was niet in staat zijn ideeënrijkdom te stuiten en zijn werktempo bleef hoog. In de laatste jaren verzamelde hij gegevens van de boerderijen in de wijde omgeving, de gegevens van de Indiëgangers van de jaren '48-'50 en daarna nog juist op tijd van diverse emigranten van na WO 2. Bij dat alles had hij wel wat hulp nodig maar de voortgang hield hij goed bij en sprak de "hulp" aan als het te lang duurde. Zijn laatste pennenvrucht vindt u aan het slot van deze "Zicht" (Gedag). Toch een paar van de vele herinneringen die hem in die laatste weken door het hoofd moeten zijn gevlogen, ogenschijnlijk rustend in zijn ligstoel achter het glas in het winterzonnetje??. Wij zullen het enthousiasme van Cees en al het werk voor de redactie heel erg missen en wensen Hannie, zijn kinderen en kleinkinderen veel sterkte en dankbare herinneringen. Bestuur en Redactie Historische vereniging Harenkarspel. VAN HET BESTUUR Jaarverslag 2008 Op 16 juni 2008 is bij notaris Wijnbeld door de Stichting Beheer en de Stichting Dierenpark van Blanckendaell een overeenkomst getekend waarin het gebruik van het museum voor 25 jaar is vastgelegd. In deze overeenkomst staat tevens omschreven dat de Historische Vereniging de volledige vrijheid heeft om het museum volgens de doelstelling en als goed huisvader te gebruiken, waarbij het huishoudelijke reglement van de vereniging de leidraad is. De stichting is slechts een juridisch orgaan waar alle bezittingen worden ondergebracht. Mocht de stichting ooit ophouden te bestaan dan is statutair bepaald dat alles naar de vereniging gaat. De stichting 'doet' dus verder niets, maar de bestuursleden van de stichting wel! Deze mensen verrichten ongelooflijk veel werk voor de verenging en voor het museum. Het museum wordt gerund door de Historische vereniging. Het museum heeft de vereniging nog beter op de kaart gezet en heeft daardoor een grote meerwaarde. We bouwen door in deze lijn en worden daarbij aan alle kanten gesteund door de Stichting Dierenpark. Echt een win-win situatie waar we heel blij mee zijn. Die steun komt ook tot uiting in de deal die we hebben kunnen maken voor onze leden, die voor 15 euro per jaar zowel een lidmaatschap van de Historische Vereniging als een jaarabonnement voor de toegang van het park kunnen krijgen. Terwijl dit anders bij elkaar 22 euro zou kosten! Bovendien wordt het deel van het geld dat voor de toegang van het dierenpark is bestemd door de stichting Dierenpark in de kas van de Historische vereniging gestort, zodat die er weer mooie dingen voor het museum mee kan doen. Wat het museum betreft was het voor mij persoonlijk een rustig jaar, omdat de samenwerking met alle vrijwilligers van het museum zo geweldig goed verloopt. Die vrijwilligers zijn onderverdeeld in diverse groepen. Het Kleincomité stuurt de suppoosten aan, zorgt voor de schoonmaak en onderhoudt en/of wijzigt de tentoonstelling. De ICT/archiefgroep voert teksten, foto's en films in de computer in, slaat ze op en draagt zorg voor een goed beheer hiervan. De acquisitiegroep en -2-

Zicht op Haringcarspel | 2009 | | pagina 4