GEDAG, VERANDERING. Ut was mooi herfstweer en we hadde ai un mooi endje fietst over de omringdoik, "as zo'n doik nou es vertelle kon" zee Jaap "den hadde we metien un stukkie voor ut blad".Hillegaar niet nodig, zee Gert, want dat is al zo goed as klaar. Ik zal ut je zo metien leze leite want ut zit in m'n diesuk. In un soort koffietent, midden in un durp stopte ze en bestelde koffie met un punt. Je hewwe me toch nuwskierig maakt zee Jaap toen ze mooi an zate. Nou koik, ut zit zo, zee Gert, 14 dage leden ware we op reseptie bai ut bedroif weer ik altoid werkt heb. D'r werde wat mense huldigd die er al un toidje werkte. Je komme den vanzelf ouwe mate teugen en ut gaat den meist over vroeger. Weermee ze wille zegge dat ur zo veul veranderd is. Un opperman vertelde dat ze in zoin jonge jare nag stoigers bouwde van allien maar hout en touw, dat ze zelf de metselspecie maakte en in de Mout naar boven brochte, net as de stiene, die droege ze as Tas ok de houten ladder op. Zweer werk volgens moin zee Jaap, nouw dat was ut ok hoor, maar are dinge die bar veranderd ware kwame ok over tafel. De timmerman met z'n skietlood om profiele te stelle, dat zie je niet meer. Ik zelf, vertelde Gert, ben nag un halfjaar met ut spoor nei m'n werk gaan. M'n baas had un klus in Zaandam en un kloin vrachtwagentje met zo'n grote eerappelekist achterop, deer kon 6 man in, de rest ging met ut spoor. Noh den zat je nag droog ok, zee Wullem, ok un timmerman. Wai weunde indertoid in dirkshorn, ik was 17/18 denk, jaars te voor was m'n vader doodgaan ik was de kostwinner en had un baas in Nierop. Ze krege un klus in de Wieringermeer, zo'n grote boerderai en ik most deer met de fiets op an. Jaap skudde al met z'n hoofd, den ben je toch.... Wullem heb dat tot de winter dein 28 km heen, 28 km trug. Toen was ut urn mooi genog. Ik ken nag altoid hard fietse zee die. Mooi haai zulke verhale. D'r zat ok nag un manje dat altoid op kantoor zeten had. Deer veranderde ok van alles zee die. Eerst zate we met z'n drieen in de baaikeuken van de baas, toen werd ur un kantoortje anbouwt en nag later bouwde ze un groot kantoor. Haai most eerst nag op zaterdagochtend en later op vroidagmiddag de loonzakkies rondbrenge. Toen dat oigeloik niet meer kon most iederien un bankrekening hebbe. Man ze zegge welders dat we oigenwois benne, nou dat hewwe we toen meemaakt, oigenwois en wantrouwend. D'r benne d'r toen nag un paar weggaan vanwege die toestand. Ut is meist niet te gelove, zee Jaap maar je had ut over opstappe, zalle wai ok niet urs gaan. As jai ut un goed stukkie vindt voor "Zicht" gaan we metien. Heel goed zee Jaap, ik reken of en den gaan we op huis an. Tis nou nag gnap weer, as ut zonnetje zakt word ut drekt kouwer. Onderweg kwame we nag veul meer veranderinge teugen. Meskien voor un are keer. Groeten van Jaap en Gert. N.B. Ik ga nog wel eens naar Jan z'n graf. Hij ligt daar bij de Oude Ursula toren Maar weet je wat hij erg vind, Hij kan de klok niet horen. Cees van den Berg OUDE KLEDING Wie heeft er nog kleding op zolder liggen uit het begin van de vorige eeuw, wat wij in het museum zouden kunnen gebruiken? Het maakt niet wat, wij komen graag even bij u kijken. Alvast bedankt. Sonja Blokker-Tesselaar, tel. 0226-393042 soniablokker@hotmail.com -28-

Zicht op Haringcarspel | 2009 | | pagina 30