9 juni: opening vernieuwde Zomerdel. Het bestuur was vertegenwoordigd in dit z.g. Gambaproject. 24 november: bijeenkomst in "De Knip" te Oudkarspel met aansluitend de show van Björn waarin de nieuw door hem aangekochte polderdiesel ons aller harten steelt! Een tweede (te) korte steekproef door Frans e.a. naast het molenhuis op aanwijzingen van Kees Veltum is voor herhaling vatbaar, want leverde naast een paar duidelijke profielen alleen wat schelpen op. Het 6-koppige bestuur kwam in alle 5 jaren om de 2 a 3 maanden bijeen, gezellig in huiselijke kring. Tot besluit: Wij zullen "in het veld" dit jaar en volgend jaar waarschijnlijk aanwezig zijn bij het onderzoek op de z.g. kolfbaanlocatie in Oudkarspel, die aangewezen is als een interessante plek, zo naast het Regthuys. Eveneens bij de onderzoeken aan de Wagenweg en in de nieuwe woonwijken westelijk van Mayersloot II in Zuid-Scharwoude en Broek. Ook zullen we (weer) aanwezig zijn bij de contacten die we intussen hebben opgebouwd met de gemeentes, platform en Broeker Veiling. Het bestuur realiseert zich dat er weliswaar veel gedaan is om de thans 40 leden bij de club te betrekken en zelf aanwezig te zijn op onderzoekslocaties, maar dat er nog veel werk aan de winkel komt, waarin we ook de inzet van de leden hopen te kunnen verkrijgen en te versterken. Ger Kalverdijk, december 2007. MUSEUM SURMERHUIZEN EENIGENBURG Op zondag 5 april opende Mevrouw Tineke Brommet-Martens, echtgenote van de burgemeester van Harenkarspel, met een creatieve handeling de nieuwe thema-tentoonstelling "kunst en KUNST in Eenigenburg". In de jaren 1960 was Albert van Dalsum (5 januari 1889 - 25 oktober 1971de eerste "import" die in Eenigenburg kwam wonen. Hij genoot van de ruimte en vooral van de Westfriesche Zeedijk en schilderde met hart en ziel in zijn atelier. Twee werken van hem zijn te bewonderen in de tentoonstelling. In de jaren 1980 woonde Jan Willem 'Noek' Radecker in de stolp "Inverdan". In zijn werkplaats maakte hij prachtige sculpturen. Een aantal van zijn sculpturen zijn in het museum te zien. Helaas overleed Noek twee weken voor de opening, 85 jaar oud. Deze illustere voorgangers hebben kennelijk de huidige inwoners van Eenigenburg geïnspireerd tot velerlei "kunst en KUNST". Er valt van alles te zien, werk van een meubelontwerper, schilderijen, quilts, sculpturen, gemengde technieken, marmer-imitaties, Kaatje Tas tassen, foto's, boekbanden, sierraden en tekeningen. Het is ook zeer actueel om de lotgevallen van de familie Eenigenburg die naar Amerika vertrok nog eens te zien, want het is precies 400 jaar geleden dat de Engelse zeevaarder Henry Hudson vanuit Amsterdam vertrok met zijn VOC-schip, op zoek naar een nieuwe route richting China. In plaats daarvan vond hij het eiland Manhattan en stichtte daar een nederzetting die zou uitgroeien tot de ongekroonde hoofdstad van de wereld: Nieuw-Amsterdam. Later New York Uiteraard is het het 19e eeuws daglonershuisje weer open en met een koppie in de tuin is het genieten van het prachtige uitzicht richting duinen en Nuwendoorn. Het museum is alleen op zondag open van 11.00 uur tot 17.00 uur. Van 12 april tot en met 28 september. Belangstellende groepen voor een andere dag, of voor een rondleiding kunnen zich aanmelden op: e-mail: info@eenigenburg.nl of tel: 0226-393172 -27-

Zicht op Haringcarspel | 2009 | | pagina 29