Molen. In april 2005 is de gehele kap nog voorzien van nieuw riet. In 2009 zou Jan Borst 40 jaar op zijn molen hebben gedraaid, helaas heeft het niet zo mogen wezen. Echter zou het Hoogheemraadschap Hollands- Noorderkwartier na al die jaren misschien nog een postume waardering over hebben voor deze molenaar die er toch maar 40 jaar op heeft gedraaid? Bron. "Zicht op Haringcarspel" no. 6 en 25, Hoogheemraadschap Een elektrisch gemaal nam de taak over, maar Holland-Noorderkwartier, er werd bij nood nog wel geholpen met de Molendatabase.nl watermolen. Ook kreeg Jan in 1995 het Certificaat van Verdienste van De Hollandse Sam Schipper. ONTHULLING STEEN DIRKSHORN Op 12 juni zal de gerestaureerde herdenkingssteen worden onthuld. Het proces heeft wat langer geduurd dan we ingeschat hadden, maar met projecten als deze geldt natuurlijk dat het doel belangrijker is dan de snelheid waarmee dit bereikt wordt. Over het eindresultaat kunnen we meer dan tevreden zijn en dat kunt u in het weekend zelf aanschouwen. Vrijdagmiddag 12 juni zal de steen in aanwezigheid van alle sponsors en direct betrokkenen worden onthuld. Zaterdag- en zondagmiddag 13 en 14 juni zal de kerk open zijn voor belangstellenden. Nadere informatie volgt via de media. In dat weekend zullen we dan terugblikken op het restauratieproces aan de hand van een fotoreportage en tevens is dan het avondmaalzilver van de kerk te bezichtigen. Onderdelen hiervan zijn destijds geschonken door de familie Van der Moere, toenmalig Heer van Haringcarspel. Rick de Ruiter PUBLIC RELATIONS MUSEUM De HvH heeft nog geen goede PR. Zijn er onder u mensen met schrijverskwaliteiten en info- verzamelwoede die stukjes maken met nieuws en activiteiten van en over het museum. Dit wordt eerst in het "Zicht" geplaatst en kan daarna doorgestuurd worden naar krant en/of plaatselijke blaadjes. Daarnaast moet er reclamemateriaal komen voor de VVV en andere toeristeninformatie. Het zou mooi zijn als enkele mensen een zogenaamd PR-groepje willen vormen, de museumgroep heeft al vele taken, dus we hopen dat er onder u enthousiastelingen zijn. Wie heeft interesse, laat het ons weten. Namens museumgroep HvH, Sonja Blokker en Lida Roozendaal hisverhar@live.nl, of via bestuursleden De molen van Groenveld met de wieken in de rouwstand. -23-

Zicht op Haringcarspel | 2009 | | pagina 25