De Stichting COOG heeft vanaf 1 januari 2005 een gewijzigde bestuurssamenstelling. Ger Kalverdijk is Secretaris geworden. Jan Barsingerhorn is nu Penningmeester. De redactie wordt nu gedaan door Marian Teunis en Jan Barsingerhorn. Voor Eu 6.00 kunt u al donateur worden. U ontvangt dan een paar maal per jaar COOG BUCK en u krijgt korting bij aanschaf van de uitgegeven boeken.Als U donateur wilt worden: u maakt Eu 6.00 over op giro 4977484 tnv COOG te Warmenhuizen. Ook de Stichting Reg Arch Gheestmanambocht is van start We hebben al een lezing gehad, gegeven door Frans Diederik, in de Schelvis te Noord Scharwoude. Er waren 16 geinteresseerden. Het is allemaal nog in het beginstadium, maar het bestuur straalt energie uit. We hebben de vinger aan de pols, zal Wijb Ouweltjes zeggen. We hebben een startkapitaal, maar er kan nog wel wat bij. Heeft u interesse of wilt u ons gewoon steunen, het kost Eu 5.00 per jaar. Giro 779146 tnv Stg Reg Arch Gheestmanambocht te Warmenhuizen. Opruimen, weggooien die ouwe troep. We hebben het wel eens vaker geschreven: wat voor de ene persoon ouwe troep is, is voor een ander misschien wel waardevol. Dat geldt niet alleen voor gebruiksvoorwerpen, maar ook voor oude foto's en ansichtkaarten. Voor de historische vereniging kan er best nog wel interessante ouwe troep zijn. Ook de oude foto's, met name die buiten zijn genomen, waarop huizen en gebouwen staan en ansichtkaarten met dorpsgezichten kunnen interessant zijn. U kunt dit soort dingen ook in bruik leen geven, want mocht u zich later nog bedenken, dan kunt het uiteraard altijd weer terug krijgen. VAN DE PENNINGMEESTER Een nieuw jaar. Het jaar 2005, het jaar waarin de oorlog 60 jaar terug voorbij was. Doen we er nog iets aan? Alle leden/donateurs hebben weer een acceptgirokaart met bijsluiter ontvangen. Ik moet u zeggen: de respons is prima. Op dit moment, maart 2005, zijn er nog maar een kleine honderd, die het bedrag nog moeten overmaken. Het gaat goed, dat mag ik wel zeggen. Alvast bedankt voor de vele extra donaties. En ik heb er vertrouwen in, dat ook de "rest" de acceptgirokaart spoedig zal invullen. Groeten Jan Barsingerhorn. UIT: "DE VLIEGENDE HOLLANDER". Het illegale verzetsblad '40-'45. In het laatste nummer worden onder de kop "Logboek" enerverende en angstige gebeurtenissen uit het laatste oorlogsjaar opgesomd. (Omdat de gebeurtenissen zich voornamelijk in het Harenkarspel van toen afspelen zijn een paar verduidelijkingen toegevoegd.) "Logboek" 2 Jan "44: Burgemeester Nolet duikt onder omdat hij geen menschen wilde aanwijzen voor het kabelgraven. (1). 19 Jan '44: P. Hoogland doet zijn intrede op de secretarie van Harenkarspel. (2). 22 Jan '44: Secretaris Essing wordt gearresteerd door de S.D, omdat hij door zijn krachtige houding zich de haat op de hals haalde van de Duitschers Hij werd opgesloten te Amsterdam en later te Utrecht. Wethouder Bakker verdwijnt, ook hij wil geen menschen aanwijzen voor het kabelgraven. 26 Jan '44: Mevr. Nolet en Mevr. Bakker worden door de S.D. gearresteerd omdat de mannen niet konden worden gevonden. 1 Mrt '44: De "Heer Roos" (N.S.B. burgemeester) heeft zijn "entree joyeuse" in Harenkarspel. Hij zal proberen burgemeester te worden. 5 Mrt '44: Als antwoord op zijn benoeming verdwijnen de persoonsbewijzen van de secretarie en tegelijk verdwijnen de heeren J. Middelhoff en J. Stam. 3 Apr '44: J. Nieuwboer, J. Bruin en P. Kuys worden door de S.D. gearresteerd: zij werden verraden door een z.g. onderduiker. (3). 3

Zicht op Haringcarspel | 2005 | | pagina 5