VAN DE VOORZITTER Het doet me genoegen dat ik aan de leden wat meer mee te delen heb dan gewoonlijk. Om te beginnen: de taak van vice-voorzitter die Cees van den Berg tot nu toe bekleedde wordt, nu Cees geen bestuurslid meer is, overgenomen door Rick de Ruiter uit Dirkshorn. Bijgelegenheid van zestig jaar bevrijding ontvangen de leden gelijktijdig met dit nummer van Zicht op Haringcarspel een bijzonder interessant boekje: "Dagboek van gijzelaar Jo Bes uit Tuitjenhorn". Een sponsor maakte het ons mogelijk om het onze leden gratis aan te bieden. Omdat we veronderstellen dat ook niet leden het graag willen hebben, lieten we voor rekeing van de vereniging, meer exemplaren drukken. Die zijn voor 5,00 te verkrijgen bij de bestuursleden. We denken dat er heel wat boekjes een bosje bloemen als presentje zullen gaan vervangen. Het bestuur wil graag een dorpsfilm laten maken waarop de toestand van onze dorpen zoals die op dit moment bestaat wordt vastgelegd. We hopen dat degenen die zich als filmoperateur willen inzetten contact met ons opnemen. Wij denken dat er meerdere personen een taak aan zullen hebben. We beseffen dat nagenoeg niemand meer weet hoe het tijdens de oorlog tot het ontstaan van het verzet in ons gebied is gekomen. We willen dat uitzoeken en alles op een rijtje zetten. Het lijkt ons het beste daarvoor een klein comité te vormen, dat er samen aan gaat werken. Wil wie wat weet en mee wil doen zich alstublieft melden? Onze vereniging groeit en bloeit en ziet met vertrouwen uit naar de realisatie van een eigen gebouw. Met vriendelijke groet, Jaap Beemsterboer. VAN DE REDACTIE U las het al in het woordje van de voorzitter, Cees van den Berg doet een (welverdiende) stap terug. Gelukkig hoeven wij niet helemaal zonder hem, hij blijft actief in de redactie. Walter Lingerak zal de redactie vertegenwoordigen in het bestuur. Samen zullen wij u, zoals u gewend bent, van lezenswaardige en interessante "Zichten" blijven voorzien. De redactie is blij dat Sam Schipper, een echte onderzoeker en uitzoeker, ons wil blijven voorzien van de vruchten van zijn speurwerk in het recente maar ook in het verre verleden, zie zijn artikel op bladzijde 13. De tweede wereldoorlog werd 60 jaar geleden beëindigd. In deze Zicht daarom een aantal artikelen die gewijd zijn aan de tweede wereldoorlog. Daarnaast is het weer bijna moederdag en besteden we deze keer aandacht aan "alles wat een vrouw als huishoudster en Moeder dient te weten", althans meer dan honderd jaar geleden dan. In de vorige Zicht zijn we begonnen aan de jeugdherinneringen van Klaas Vlam van 1923 tot 1947. We waren van plan om daar in deze Zicht mee verder te gaan. Maar vanwege hiervoor genoemde artikelen, hebben we besloten om dit naar de volgende Zicht door te schuiven. In de komende Zichten wordt dit verhaal dan verder vervolgd. Wel hebben we nu het tweede deel over de teloorgang van de middenstand in Sint Maarten. MEDEDELINGEN De werkgroep Genealogie groeit gestadig. De lijst wordt groter. De deelnemers kunnen met elkaar contact opnemen. Indien er vanuit de groep behoefte is om een bijeenkomst te beleggen om over Genealogie te praten, hoor ik het van jullie. U kunt mij altijd bellen. J Barsingerhorn tel 0226-391628 E mail; ibarsinqerhorn@hotmail.com (zonder punt aan het eind) 2

Zicht op Haringcarspel | 2005 | | pagina 4