stofzuigers, elektrische apparaten, radiotoestellen en lampen. Simon had ook een vrachtauto waarmee hij onder andere dagelijks melk voor de zuivelfabriek ophaalde. Toen er in de oorlog geen benzine meer was gebeurde dit met paard en wagen. Na de oorlog was de lust eraf. Simon deed zijn bedrijf over aan Jo Schrijver Cz. Die paste de winkel aan aan de eisen van de tijd. Hij breidde het assortiment uit, met name met bromfietsen en televisietoestellen. Hij had ook een benzinepomp. Zijn vrouw Rensie Hollander, verkocht kleine manufacturen in een apart hoekje van de winkel. Zij hadden het er niet slecht, maar toen ze op hogere leeftijd zelf geen opvolger hadden werd de zaak gesloten. 50 Jacob de Jong, afkomstig uit De Rijp en zijn vrouw Grietje Roemer hadden hun kruidenierswinkel naast de winkel van Simon Koning. Het bedrijf liep goed. Nadat Jacob tijdens het bezorgen van de boodschappen bij een van zijn klanten getroffen werd door een hartaanval en ter plekke overleed, probeerde Grietje nog met de hulp haar broodwinning overeind te houden. Ze slaagde er niet in, de winkel werd verkocht aan Dirk Koning. Die was gehuwd met Trijntje Zeeman. Dirk was destijds timmermansknecht bij Piet de Geus. Dirk en Trijntje hebben jarenlang een goed lopende winkel gehad. Nadien verkochten ze hem aan Cor Schut en Alie de Mayer. Cor bleef ook nog schildersknecht en muzikant. Zij beperkten hun assortiment, geen kruidenierswaren meer, ze beperkten zich tot galanterie- en aanverwante waren. Een opvolger hadden ze niet, bijgevolg werd tussen 1960 en 1970 tot opheffing van de zaak overgegaan. 51 Op de Hogebuurt, tegenover Cor Schut, stond de bakkerij van voorheen Arie Louwe. In 1930 was Jan Haulo, uit Terdiek, bakker geworden. Hij had toen al een auto, die hij gebruikte om er samen met zijn vrouw Liefje de Vries, zijn brood, koek en gebak mee uit te venten. Hij trad ook wel op als taxichauffeur. Door de grote economische crisis van de jaren dertig kon hij zijn bakkerij niet aanhouden, waarna hij naar de Stroet verhuisde en als kouwe bakker en taxi-exploitant probeerde aan de kost te komen. De bakkerij werd voortgezet door Cor Kaag, gehuwd met Trijntje Schouten Zij konden het er ook niet bolwerken. Hun opvolger, ene Couvert, had het al gauw bekeken. De bakkerij kwam in handen van bakker Gerrit Jongens, die de oven er uit liet slopen en van het pand een woonhuis maakte. *48 Op de hoek van de Hogebuurt en de Valkkogerdijk, naast bakker Haulo bevond zich het manufac- turenwinkeltje van Albert Brouwer en Adriaantje Dissel. Zij verkochten klein textiel. Albert had ook 23

Zicht op Haringcarspel | 2005 | | pagina 25