Westelijk van Warmenhuizen, de weg onderin is de Oudewal tussen (nu) het Zwartepad en de Westfirese Dijk Maar op dat moment hadden we, net als bij de vorige boeken, het financieringsprobleem. Vergelijk het maar met een monument dat gerestaureerd moet worden. Er zijn wel plannen maar daarvoor moeten er wel centen zijn. Gelukkig vond Ger Kalverdijk in zijn netwerk iemand van de Provincie die hem attent maakte op de mogelijkheden voor financiële ondersteuning. Wij zijn de Provincie dan ook bijzonder dankbaar dat we van hen de financiële steun kregen om de drukkosten te betalen. Met de opbrengst van de eerste boeken kunnen we een volgend boek weer bekostigen. Financieel gezien een hele verlichting voor ons. Daarnaast hadden we de financiële bijdragen van onze donateurs en van de Historische Vereniging Harenkarspel en van de heer Beemsterboer. Dat alles maakt dat we nu ons derde boek klaar hebben. Het eerste boek van Warmenhuizen wil ik graag overhandigen aan de burgemeester. (De heer Huisman neemt het boek in ontvangst en dankt de heer Kraakman hiervoor.) De burgemeester hoeft niet bang te zijn dat we nu op onze lauweren gaan rusten want we zullen proberen een volgende keer (niet volgend jaar) een boek over Oudkarspel en Noord-Scharwoude te maken. Misschien ook nog eens een keer over Zuid-Scharwoude en Broek op Langedijk. Maar er ligt nog heel wat laken voor de schaar voordat we dat gerealiseerd hebben. EXPOSITIE SLIKKEN OF STIKKEN Deze expositie in het Museum de Broeker Veiling in Broek op Langedijk, gaat in op de 50-er jaren in Langedijk en omstreken. Het alledaagse leven van vóór de ruilverkaveling die omstreeks 1960 begon. In diverse thema's als jeugd, dorp/landschap, geloof en vrije tijd komt, in veel foto's, deze bijzondere tijd terug. Ook zijn er typische jaren '50 voorwerpen, geluiden, opnamen en vooral die herkenbare sfeer. Er is ondermeer een huiskamer, een buikschuiver en een dorpsfilm. Het werken en wonen in zwart-wit met de welvaart in het verschiet. De periode van 1950-1960 was het laatste decennium waarin het oorspronkelijke landschap en de oorspronkelijke waarden en werkwijzen nog van belang waren. De vaarpolder wordt een rijpolder. Het betekent het einde van de baggercultuur. il'«hrjn4 Slik -J«mark fl.'-j rot V.AH. ■üjcldyhgra 20

Zicht op Haringcarspel | 2004 | | pagina 22