VAN DE VOORZITTER Van de bestuursleden van onze vereniging mag worden verwacht dat zij sturend optreden. Er is bij ieder van ons de bereidheid dat te doen. Het grote probleem is echter dat we voor een deel vleugellam zijn omdat we al zolang onzekerheid hebben over een eigen gebouw. Twee van onze leden hebben zelf een grote verzameling historische voorwerpen. Ze rekenen er min of meer op dat wij hun collectie ooit een goede bestemming zullen geven. Als we dat niet doen dan belanden hun, met liefde verzamelde spullen, bij de Broekerveiling. Hetgeen in het verleden meerdere malen is gebeurd. Dat is een goede oplossing, maar of het de beste is, daarover spreken we ons nog niet uit. Als ons gebouw te klein is moeten we voor een andere opzet kiezen. Dan wordt het klein maar fijn en dat hoeft niet slechter te zijn. Bestuurders willen sturen. Met een vereniging waarvan het ledenaantal de 750 is gepasseerd ben je dat min of meer verplicht. Maar vooralsnog kunnen we niet veel anders doen dan waakzaam blijven en aan onze leden via ons blad, via voordrachten en informatiebijeenkomsten zoveel mogelijk service bieden. Het wordt tijd dat we meer zekerheid kunnen verschaffen en meer kunnen doen. Met vriendelijke groet, Jaap Beemsterboer, voorzitter VAN DE PENNINGMEESTER Tijdens de Jaarvergadering werd er summier ingegaan op het financieel overzicht over 2002. Het was het eerste jaar van het bestaan van de Vereniging, dat we een negatief saldo hadden. Maar hiervoor was een reden. Het 10 jarig bestaan bracht extra kosten met zich mee. En er werd geinvesteerd in praktische zaken. Dat is een gezonde basis voor een Vereniging. Ondanks alles ging er ook een bedrag naar de Beheersstichting. Daarmee is het negatieve eindresultaat verklaard. Voor dit jaar zullen de uitgaven weer normaal zijn, zodat we aan het eind van het jaar hopelijk weer positief kunnen eindigen. Tot nu toe hebben reeds ruim 700 leden donateurs hun contributie overgemaakt. Er is reeds ruim Eu 5.000,= binnengekomen. Dat geeft een goed gevoel. Veel extra bedragen en daar zijn we U zeer dankbaar voor. Voor de komende tijd veel leesplezier, een prettige vakantie indien mogelijk en vooral een goede gezondheid toegewenst. Penningmeester Jan Barsingerhorn. HISTORISCHE FOTO'S, BOEKEN EN VOORWERPEN Ondanks dat we nog geen onderkomen hebben gaat de zoek en de interesse door bij de Historische Vereniging. Onze dank gaat wel uit naar Bertha Slijkerman-Mekken en Theo de Nijs voor de berging van grotere dingen die we hebben gekregen of aangekocht hebben. Voor foto's, boeken en ander materiaal gaat onze dank uit naar Piet Mooij uit Bergen, fam. Pronk- Kaufman en fam. Zoon-Kaufman. Mocht u wat hebben in de vorm van boeken, foto's enz. dan niet weggooien a.u.b. U doet er de HVH een groot plezier mee. Jaap Mooij.

Zicht op Haringcarspel | 2003 | | pagina 4