het vierkant met nog authentieke vierkantsbal ken bevindt zich een hobbykamer, daaromheen loopt een gang die toegang geeft tot de ouderslaapkamer, logeerkamer, badkamers en een kantoor. Op de noord-westhoek vinden we een moderne grote keuken met een achter ingang. De zolder is overdekt met een beloopbaar plafond. Op deze zolder bevindt zich voor ieder kind een wel erg ruime zit/slaapkamer en ook een badgelegenheid en toilet. En dan nog blijft er veel ruimte over. Bergruimte genoeg, maar niettemin alles is er keurig afgewerkt en overzichtelijk. In de nok is alles bij het oude gebleven, daar zie je nog de oorspronkelijke sparren en de spreilaag van het rieten dak. "Als je een boerderij koopt weet je niet waar je aan begint, het kost je alle jaren een vermogen", geldt voor velen als waarschuwing. Maar als je het doet zoals de familie de Nijs, alles meteen grondig aanpakken en goed materiaal gebruiken, gaat dit niet op. Als het eenmaal klaar is, is het meteen af, dan heb je voorlopig geen kosten meer. De fraaie "Boerderij van Taris" is nu de "Boerderij van Ton de Nijs", een juweel, een monument, dorpsgezichtbepalend. Warmenhuizen op zijn mooist. Met dank aan, vooral, Piet Mosch. Jaap Beemsterboer. DE TIMMERKIST Bai oós staat in de grote skuur zo zoidan bai de achtermuur 'n ouwe timmerkist. Dat ding is nou al bai mekaar meer as zo'n honderdvoiftig jaar dat is een héle rist. Moin overgrootva, Jan Majon, die wat ie zag ok make kon, was mólentimmerman. En van de inhoud van zoin kist, weer tot op heden niks van mist, deer hew 'k t van opan. 'n Soortement van houten kraan, die kon je in een vaatje slaan voor 't meten van een lat. De boitels, skave, waterpas met 't ougie achter glas juweêltjes benne dat. De kissies voor 't ien en 't aar passé zo zuiver in mekaar, de hoekies in verband. Houten lookies en een deurknop, hoe lang voilde-n-ie deerop? 't Ging alles deurz'n hand. Z'n naam, mooi skilderd op de klep 'k Ben bloid dat ik die kist nag heb al hew 'k de man niet kend. En weer ik de verhale mis is dut nag wat 'r over is. Dat is moin monument. 10 Tekening jaap Hartog

Zicht op Haringcarspel | 2003 | | pagina 12