peulvruchten en dergelijke op een vrijliggende vierkantsbalk, aan de voorkant, zien liggen. Piet Mosch verhuisde in 1952 samen met zijn vrouw en dochter Mina naar een aanleunwoning van het Sint Jozefpark in Tuitjenhom. Hun zonen Niek en Siemen bleven in de Krankhoorn. Zoon Siemen kwam met zijn vrouw Annie Borst in het voorste deel te wonen. Nadat Siemen al in 1953 kwam te overlijden, is zijn weduwe in Limburg voor verloskundige gaan studeren en in 1955 naar een woning in het dorp verhuisd. Zoon Nico, die algemeen als "Taris" bekend stond betrok in 1952 de voorkamer en het resterende woon- en bedrijfsgedeelte, samen met zijn vrouw Marie Portegijs. Toen Annie Borst verhuisde konden zij het vrijkomende woongedeelte best gebruiken en was de hele boerderij de "Boerderij van Taris". Er behoefde toen niet veel aangepast te worden. Dat gebeurde wel toen hun kinderen groter werden en gingen studeren. Er waren al slaapkamers op zolder en een dakkapel gebouwd en in 1966 kwam er ook een douche. Als bedrijfsruimte fungeerde de boerderij na de verkaveling nauwelijks meer, dat speelde zich voortaan op de Kanaalweg af. De sloten achter en naast de boerderij waren gedempt, schuiten waren vervangen door wagens en traktoren. Het werd stil in de Krankhoorn. Taris en zijn vrouw verhuisden in 1982 naar een burgenwoning aan De Doorbraak. Hun zoon Aad bleef er wonen tot 1989 waarna hij bij zijn bedrijf aan de Kanaalweg ging wonen. De buurman, Ton de Nijs, die in een dubbel woonhuis op de plek waar tot dan de stolp van zijn grootvader had gestaan woonde, samen met zijn vrouw Vera Konijn en zijn kinderen Danielle, Michel en Marije werd de nieuwe eigenaar. Samen met de architect Jan Schouten heeft hij jaren moeten onderhandelen met verschillende instanties voor hij toestemming kreeg om van de veeboerderij een woonboerderij te maken. Daarbij werden kosten noch moeite gespaard en hij heeft er wat moois van gemaakt, Krankhoorn 33 is met recht een juweeltje gebleven en de status van Provinciaal Monument bleef behouden. De voorkant is helemaal gerenoveerd, ook de palissaden. De achterkant is wel totaal veranderd, de oude schuren zijn gesloopt en vervangen door een aangepaste berging. Daar is de gevel voorzien van ramen die in het geheel passen en erboven vervolmaakt een dakkapel met een loggia het geheel. Vanaf het westen, vanaf het Zwarte Pad, gezien is deze achterkant wel heel fraai uit de renovatie gekomen. De zijkanten hebben het boerderijkarakter behouden, de noordkant helemaal, de zuidkant heeft in plaats van de darsdeuren een landelijke entree gekregen. De grootste verandering vond binnen plaats. Alle vloeren en zolders zijn er uit geweest en vernieuwd. Een grote woonkamer aan de zuid-westkant beslaat bijna de helft van het vloeroppervlak. Binnen 9

Zicht op Haringcarspel | 2003 | | pagina 11