Kinderkopjes We plaatsen deze keer een pagina met kinderkopjes zoals we die kregen van mevrouw Hannie Duinker-Boon. De fotootjes zijn gewoon op een stuk karton geplakt om op een eenvoudige wijze bewaard te kunnen worden in het archief van haar vader, Gijs Duinker. Het ziet er naar uit dat de meeste foto's in de herfst of winter zijn gemaakt. Bijna iedereen heeft wel een trui aan of, zoals Dick Moerbeek, een slip-over. Een trui moest goed om de hals sluiten dus werden er knopen op de schouder gezet om het gemakkelijker te maken bij het aan- en uitkleden. Alle meisjes hebben vrij kort haar. Tegenwoordig hebben ze allemaal lang haar en in de loop van de tijd zal dat wel weer eens veranderen. De foto's zijn gemaakt in de periode van 1937-1939 door Duinker zelf. In de Texelse Courant noemde hij zich oom Ko. De foto die hij van je maakte, kwam in de rubriek 'Ons fotohoekje' in de week dat je jarig was. Van links naar rechts en van boven naar onder. 1. Jan en Griet Roeper, Akenbuurt, 2. Agatha en Martha Witte IJd., Kogerstraat, 3. Dick Dapper, Schildereind, 4. Jan Dijksen, Schildereind, 5. Joop Vermeulen, Westergeest, 6. Rika Keijzer, Nieuwstraat (nu Burgwal), 7. Henk Bakker, Kogerweg, 8. Frouke Rab, Binnenburg, 9. Greta Witte Dd Schildereind, 10. Dora van Heerwaarden Jd, Molenstraat, 11. Henk de Lugt, Wilhelminalaan, 12. Addi Smit, Wilhelminalaan, 13. Tinie Schrama Gd, Oranjesingel (nu Witte Kruislaan), 14. Wim Kalkman, Kogerweg, 15. Nettie Kalkman, Kogerstraat, 16. Dick Moerbeek, Parkstraat, 17. Trijnie Moerbeek, Parkstraat. Bas Htiisman en Simon Dros Nummer 112, September 2014 Historische Vereniging Texel 7

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2014 | | pagina 9