Nummer 112, September 2014 Historische Vereniging Texel 21 De vleeskeuringsdienst Zoals vermeld werd Noordijk als hoofd van de Veterinair Hygienische Dienst Texel per 2 januari 1958 opgevolgd door S. Brandsma uit Dronrijp. Onder diens verantwoor- delijkheid werden de plannen ontwikkeld en uitgevoerd (oktober 1961) voor een vernieuwde noodslachtplaats. Hij bleef niet lang op Texel. Brandsma werd per 1 januari 1962 aangesteld als Inspecteur van de Veeartsenijkundige De foto is van 27 november 1954. De kiellegging voor het nieuwe TESO schip te Arnhem. Van links naar rechts De Wit, J.C. Rab, E. Noordijk, de directeur van TESO J.J. van der Vlies, C.J. de Lugt, de directeur van de scheepswerf en G. Bakker. (foto Sietse Broersma) hopen dat u in de toekomst nog veel vruchtbaar werk tot stand zult mogen brengen. Einde citaat. Eliza Noordijk was een geboren en getogen Texelaar en heeft zich altijd gelukkig geprezen om op Texel te mogen wonen en werken. Hij legde zijn hele ziel en zaligheid in zijn werk (wat hij als zijn opdracht zag) en mocht bijzon- der trots zijn op hetgeen hij bereikt had. Een schaduwkant van zijn leven was zijn gezinssituatie. Hun enige kind was Jur, een jongen met een verstande- lijke beperking. Noordijk was wel eens jaloers op ande- ren met een "normaal" gezin met kinderen. Soms liet hij dit blijken in contacten met veehouders waar hij wat ver- trouwelijker mee was. Op 12 november 1969 overleed Eliza Noordijk op 78 ja- rige leeftijd. Hij werd gecremeerd in Driehuis Westerveld. Mevrouw Noordijk-Muys heeft haar laatste jaren doorgebracht in het verpleeghuis op Texel waar ze op 22 januari 1995 is gestorven, ruim 101 jaar oud. Zoals gemeld overleed Jur in Den Burg op 1 juni 2007. Noordijkfonds De naam Noordijk is op Texel voort blijven leven door het "Noordijkfonds". Dit fonds is in 1980 gesticht met het batig saldo wat overbleef bij de opheffing van de "Vereeniging Texel tot bestrijding van rundertuberculose en andere vee- ziekten". Uit de rentebaten van dit fonds is tot en met 2007 jaarlijks een bedrag van aanvankelijk 1000 en later 450 uitgekeerd aan een "landbouw-gerelateerd doel op Texel". Op dit moment leidt het fonds een min of meer slapend be- staan. Het bestuur beraadt zich over de toekomst; het wordt steeds moeilijker om ieder jaar een passende be- stemming voor de uitkering te vinden. Eliza Noordijk

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2014 | | pagina 23