Texelse atletiekkampioenschappen, Pinksteren 1939 Aan de hand van door Hannie Boon-Duinker aan HVTgeschonken foto's zijn we in de Texelse Courant op zoek gegaan naar het verslag van deze wedstrijd. De atletiekwedstrijden om het kampioenschap van Texel werden Eerste Pinksterdag 1939 op het sport- terrein van S.V.Texel gehouden. Weken van voorbereiding maakten deze dag tot een hoogtijdag in het Texelse sportleven, een be- wijs dat de belangstelling op Texel voor de atletiek springlevend was. IJverig was er getraind door de 45 deelnemers. Van de zijde van het publiek was de belangstelling verheugend groot: er waren ongeveer 700 toeschouwers. Het weer was fraai. Misschien dat sommige deelnemers het wat minder warm hadden gewenst. Om twee uur vingen de wedstrijden aan met 100 m hard- lopen heren. Winnaar en kampioen werd Ben Beumkes met een zeer fraaie tijd van 11,6 seconden. (het oude re cord van Karel Linnhose uit 1932 stond op 12,5 secon den). Ook de tijd van Cor Ran was zeer goed: 11,8 seconden. M. Vlaming en Roel Berkenbosch liepen bei- den de afstand in 12 seconden. Berkenbosch zag af van de prijs ten gunste van Vlaming, zodat er niet extra om de derde plaats behoefde te worden gestreden. Er deden 14 lopers mee aan de sprint. Het verspringen voor heren werd gewonnen door Cor Ran met een fraaie sprong van 593 cm. Met niet minder dan 45 cm verbeterde hij hier- mee het oude record van S. Rijk uitl932. Ook Wim Ran (566 cm) en Ben Beumkes (565 cm) bleven boven dit oude record. Roel Berkenbosch, die reeds op de 100 meter toonde een uitnemende loper te zijn, demonstreerde dat nog eens goed op de 400 en 1500 meter. De 400 m won hij in een tijd van 58,2 seconden. A. Keijser volgde op 0,8 seconde. Op de 1500 meter was zijn grootste concurrent Jac. Dijt Rz. Lange tijd liep deze achteraan. Tegen het einde kwam hij naar voren en op de laatste 50 meter ontwikkelde zich een felle spurt. Berkenbosch zette er geducht de vaart in en won met een kleine voorsprong in een tijd van 4' 53,5". A. Keijser werd hier derde. Berkenbosch liep beide lange afstanden op sokken. De vier maal 100 meter estafette werd gewonnen door Beumkes, Vlaming, Berkenbosch en Verheyen. Sommige atleten stelden hun lichaam wel zwaar op de proef. Een aantal had ook meegedaan aan de zware voet- balwedstrijd van Texel tegen HRC 2, welke na een span- nende strijd in een gelijkspel (4-4) was geeindigd. Anderen namen deel aan vrijwel alle onderdelen. Dat de prestaties toch nog zo goed zijn, stemde tot tevreden- heid. De adspiranten weerden zich goed. Wim Langeveld won de 80 m. hardlopen in een mooie tijd van 10,8 sec. Jac.Koorn en Jan van der Pijl noteerden elke 11,4 sec. Het verspringen werd gewonnen door P. Keijser met een sprong van 473 cm, Wim Langeveld werd tweede en H. Witte derde. Dezelfde P. Keijser won ook het hoogsprin- gen met 136 cm. Jac Koorn werd tweede met 128 cm. De afvalrace werd gewonnen door A. Keijser. Hij ging meteen naar de kop van het veld en werd niet meer inge- haald. Simon Dros en Bas Huisman Start 1500 m. Berkenbosch vertrekt op sokken Historische Vereniging Texel Nummer 111, juni 2014

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2014 | | pagina 28