Bibliotheeknieuws Een herinnering uit ca. 1947 Site, Ontvangen van: Fam. T. Buddelmeyer te Cocksdorp: Het veranderd ge- zicht van Noord-Holland; Beelden van dorpen en steden, water en land, uit de Provinciale Atlas; Mevrouw G. Trap-Ellen: Laatste schrift uit 1891 van Tetje van der Vis en De Vecht van Jac. P. Thijsse; De heer S. Ran: kaart der perceelen in den polder Waal en Burg uit 1872 van wijlen den Heer J.J. Ran; De heer J. Prins: div. familiefoto's; Mevrouw M. Veenstra-Bakker: enige rouw, trouw en ge- boortekaartjes; De heer L. v.d. Wulp: archiefstukken van de contactcom- missie "muziek en zang" vanaf 1967; De heer A. Brans: div. rouwkaarten; Uit de nalatenschap van mevrouw Annie Bakker: veel bidprentjes en knipsels; De heer Dirk Kuiter, foto's van de havenaanleg op't Horntje. Iedereen nogmaals hartelijk dank! Gekocht: Transcriptie GAT 1203 van G. v.d. Kooi en K. v. Empel. In de zomermaanden is de bibliotheek gesloten. In Sep tember bent u weer van harte welkom op de maandag- middagen van 14.45 uur tot 17.30 uur in Tusse de Banke. Heeft u nog spullen voor de vereniging met betrekking op Texel, dan kunt u contact opnemen met M. Bakker- Zijm, tel. 0222 312113, of A. v. Heerwaarden, tel. 0222 313036. Niet lang na de oorlog kwamen Prinses Juliana en prins Bernhard naar Texel. Het werd geen feest, Daarvoor was er te veel gebeurd, overal en ook op Texel. Het paar kwam langs Den Burg en zou via de Kogerweg per auto naar De Koog gaan. Wij woonden nog op Tu- bantia, dus aan de Kogerweg. In een weitje naast Tuban- tia scharrelde een varken. Mijn vader kreeg een idee, zocht een lang oranje lint en bond het om het varken, dat het blijkbaar ook een goed idee vond. Het duurde niet lang of de Oranjes kwamen er aan. We zagen ze lachen en kijken richting het varken. Gelukkig was er na de oorlog ook weer iets om te lachen. Anna R. Wubs-Koorn Nummer 111, juni2014 Historische Vereniging Texel

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2014 | | pagina 21