voor dijkzaken komt ook op de prentbriefkaarten naar voren: Timmer memoreert op een prentbriefkaart aan Barbara de bijnaam van de nieuwe dijk ten noorden van Cocksdorp: een suikerdijk. In 1927 werd de dijkdoorbraak van het poldertje van Van Heerwaarden bezocht en be- commentarieerd door moeder Timmer. In het hooqe Noorden het Eyerlandse Huis en de vuurtoren Emilie behaalde haar doctoraal Nederlandse letteren in 1911 en promoveerde in 1913. Naast haar wetenschappe- lijke werk, waarvan veel over de geschiedenis van bier en biergilden handelde, schreef ze onder pseudoniem ook twee romans. De tweede, Isola Bella, heeft betrekking op Texel en daaraan refereert haar vader op een prentbrief kaart uit 1930. Emilie werd later conservator bij de Ko- ninklijke Bibliotheek in Den Haag. Ze correspondeerde met S. Keijser over Texelse woorden. Barbara behaalde in 1922 haar doctoraal klassieke lette ren en promoveerde in 1930. De dochters gebruikten hun vakanties op Texel ook als uitvalbasis: Barbara en haar oudere zuster Annie liepen in juli 1932 vanaf Wieringen over een pas aangelegde, glibberige en blubberige Af- sluitdijk naar Harlingen en kwamen met een beurtvaar- der weer terug op Texel. Onder de Texelsche kust de Texel 8 Zo zijn deze zeven dichtbeschreven kaarten van de fami- lie Timmer weer aanleiding tot Groeten van Texel. Heeft u prentbriefkaarten met teksten erop of verhalen erbij? We houden ons aanbevolen om er iets over te schrijven. Wihna Eelmatt Nummer 110, maart 2014 Historische Vereniging Texel 17

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2014 | | pagina 19