Groeten van Texel Vandaag maakten we den boerderijentocht en dronken massa's thee en koffie. Door een gelukkig toeval verkreeg Maarten Stoepker jaren geleden zeven prentbriefkaarten uit de periode 1923 t/m 1930 geadres- seerd aan Emilie en Barbara Timmer. Emilie (1885) en Barbara (1896) waren dochters van Dr. Jan Timmer en Anna Maria Loman. Jan Timmer was een zoon van schipper Tennis Timmer en Naantje Drijver uit Oosterend en Anna Maria Loman een tan- tezegger van de Eierlandse boer en Texelse burgemeester Dirk Cornelis Loman. In de loop der tijd kocht Jan Timmer een aantal boerderijen en los land op Texel. Defamilie Timmer woonde ten tijde van deze zeven prentbriefkaarten in Haarlem. Van de kinde- ren Annie, Emilie, Augusta, Maria, Anton en Barbara, waren sommige getrouwd en anderen studeerden in deze periode af, maar allemaal logeerden ze regelmatig in het huis van dokter Timmer in de Warmoesstraat in Den Burg. Over dat huis schreven me- vrouw M.L. Drijver-Timmer en Simon Dros injuni 2010, in HVT 95. Dokter Jan Timmer kocht op een verkoping in 1906 De Bol, waar Engelse vogelliefhebbers in het voorjaar en de zomer jaarlijks kluten en andere vogels kwamen bekij- ken. Eieren rapen verbood hij en publiek was er op eigen houtje niet welkom, wel onder begeleiding. De Timmers waren vogelliefhebbers. In 1949 verkochten zijn erfgena- men De Bol aan Natuurmonumenten. Mevrouw Timmer schreef in juni 1928 aan Barbara: Ik wil je even melden dat er nog geen gevaar van uitsterven der vogels is. Gisteren op de Bol waren nog honderden nesten en jonge vogels. We hebben er met prachtig weer gewandeld. Timmer was ook eigenaar van de Nieuwe Aanleg, waar hij het jagen verbood, even- als het ophangen van boogjes om lijsters te vangen. Hij verkocht daar in 1917 hakhout en heide. Texel. Polder Walenburg. Broedende Kluit broedende kluut Texel Waar de meeuwen broeden stuifduinen 16 Van de Dodaars uin«,.:T«^.«h«c.yr«,t<p«t.»ifc.) nest van een dodaars De boerderijentochten, met een bezoek aan de pachters en massa's thee en koffie, vormen een steeds terugkerend thema op de prentbriefkaarten. Ik krijg daaruit de indruk dat de familie Timmer veel plezier beleefde aan die be- zoeken en betrokken was bij hun pachters. In 1928 woon- den ze in de rooms-katholieke kerk het huwelijk van Fr. Hopman bij. Barbara plantte een moerbeiboom op hoeve Vondel in Bargen. In 1928 zaten er al kleine vruchtjes aan, zo schreef ene Koos haar en in 1930 schrijft moeder Timmer aan Barbara dat de moerbei geinspecteerd was, nog leeft en uitspruit. Koos is mij onbekend, maar juf- frouw B. is Wilhelmina Beuningh, een huisgenote. Inter leur Ned. Herv Herb Den Burg TEXEL Naast zijn lidmaatschap van Provinciale Staten en ge- meenteraadslid van Haarlem was Jan Timmer jarenlang polderbestuurder van Waalenburg. Zijn belangstelling Historische Vereniging Texel Nummer 110, maart 2014

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2014 | | pagina 18