tsnmm PAMMTA Van het bestuur Zanggroep Bibliotheeknieuws Begin oktober heeft de H.V.T. een mijlpaal bereikt. We hebben ons duizendste lid begroet! Piet van Leersum kreeg het lidmaatschap cadeau voor zijn verjaardag. Omdat hij het duizendste lid was, kreeg hij er nog een taart bij van onze voorzitter Elko Vermeulen. Op 13 oktober sprak Herman Pleij over de relatie tussen de Nederlanders en het Koninklijk Huis, op relativerende, humoristische toon. De zaal van de Buureton was stamp- vol, en met recht. Deze lezing was georganiseerd door de Bibliotheek en de H.V.T. samen. En in november was er een tentoonstelling in "Tusse de Banke" van de fotoboe- ken over Texel van Cneel Hin. Deze markante vrouw met haar brommertje, gele jas en dophelm heeft op onnavolg- bare wijze de Texelse recente geschiedenis vastgelegd, en dat was een eigen tentoonstelling zeker waard! Arthur Oosterbaan, secretaris Mevrouw P. van Beek- van Heerwaarden: Esperanto muur- plaatje, afkomstig van het huis van mevrouw Tiessen-Spaans in de Warmoesstraat; De heer S. Dros: Geknipt en ge- schreven door R. Coutinho- van Reyendam en 30 jaar Stichting Texelse Sportraad 1954 -1984; Mevrouw G. Rtings-Wuis: tegeltje 25 jaar drumband Margaretha Sinclair Texel 1957 -1982; De have fon Ouwe Skil Ja, de have /fon Ouwe Skil Is op Tessel heel erg gewild! TESO boote sag je veul gaan, TESO boote die kwamme on! Deuze tiede benne niet meer, Maar nag is er 'n drok verkeer! Kotters stome de have uut, Gooie ans dus de nette uut! Refrein: En in het stoombootkoffiehuus Deer fiend 'n havegdst sien tuus! Een havegdst sien tuus, o ja! Een havegdst sien tuus! Plezierjachte soms veertfan huus Fiende ok hier 'n heerlijk tuus! Grieze zeehond jee wor bezocht Met de skepe op robbetocht! En dan is er nag Havesicht! 't Kaartspel wos hier 'n dure plicht! Bieteboere foor hun gien nood! Elk jaar leit hier een bieteboot! Refrein: zie boven. In het pakhuus iens vol mit graan Sie je mense now ete gaan! Endan is er dicht on de ka 'n Soort snoptent Veronica! Kombuus, molens en netteskuur! Ja, de have kent rust nag duur! En as leste noem ik het dok! En dan bin ik rond as de klok! Refrein: 2 x zie boven. Tekst: Rinus Kuiper, op een melodie van Ede Staal Jan Bakker verzorgde de muzieknotatie. Familie Beuving: archiefstukken Reisvereniging Oosterend; De heer J. Grisnigt: diverse bescheiden; De heer D. Kuiter: TESO jaarverslagen en enkele oude statuten, diverse foto's en reproducties van de TESO boten haven Oudeschild en't Horntje; De heer E. Vermeulen te Baarn: stamboom Disper 1694 -1986; De heer Th. Timmer: De Texelaar, de geschiedenis van een schaap met toekomst, door Piet A. Bakker; De heer J. Ellen: enige foto's en bescheiden; De heer H. Wuis: videoband De Eilandverslaggever, cd-rom De Vleet en Vogels van Texel, diverse tijdschrif- Ontvangen van: 2 Historische Vereniging Texel Nummer 109, december 2013

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2013 | | pagina 4