giZJi - J.,jyi!iuinnsfti...jft^'ri|77Tr'11 i*r~' we?S5 gen dat alle ramen van de boerderij stuk waren. Er kon niet veel meer gedaan worden dan in het licht van een olielampje wat glas opvegen, het was verder stikdonker. De volgende dag heeft de schilder karton voor de ramen gespijkerd en dat heeft zo een heel tijdje gezeten, glas was er niet. bom die nacht gevallen was, kwam hij's morgens naar buiten en had goed geslapen en helemaal niets gehoord!" Aldus het verslag van mevr. Riek Huisman-Bas. stukken rubber onder zijn klompen spijkerde tegen het slijten, je zag hem veel lopen. Wat hij verder deed, weet ik niet meer. Mijn vader had vlak daar- naast een schuurtje waar vijf koeien stonden. Buur- man klaagde herhaaldelijk dat hij's nachts niet kon slapen van het geloei van de koeien. Maar toen de Het woonhuis was er erger aan toe. Het achterste ge- deelte, waar ook een kleine stal was, was ingestort, het dak lag er voor de helft af en zo'n beetje alle ra men lagen eruit. Op het landje naast (opa) Jacob Boersen, "t Huuskoogie' en nu het huidige 'Wagen- jot', stonden nog een stuk of 7 koeien van ons. De In de buurt logeerde in die dagen 'Amsterdammertje' Henk Harting en die had een fototoestel waarmee hij een aantal foto's heeft gemaakt van de kapotte hui- zen en boerderij en. Op een van die foto's staat m'n jongste broer Piet met z'n vriendje in de bomkrater. Het zal op de zondag na de knal zijn geweest. Piet heeft een wit overhemd aan en een stropdas voor, dat was niet voor doordeweeks. Ook de heer Cees Boersen, destijds op Zevenhuizen O 133, vertelt over de bom die vlak bij zijn ouderlijk huis viel. "Van het echte vallen van de bom en de explosie daarna kan ik me niets meer herinneren. Ik was op dat moment twee jaar en lag nog in de wieg. Maar thuis kwam de bom veel ter sprake en dan hoorde je hoe het zat toen en wat voor een knal het moet zijn geweest. De scherven waren dwars door m'n wieg heen gevlogen. Gelukkig mankeerde ik niets. Nummer 107, juni 2013 Aan het begin van Zevenhuizen, op O 125, woonde buurman Mooijen. Een alleenstaande man die dikke Historische Vereniging Texel De boerderij van Jacob Boersen. coll. C. Boersen In het julizonnetje voor het huis van de familie Daalder, 0 130. coll. familie Bas Het rieten dak van de boerderij 'Oostwijk', familie De achterkant van het huis van C.P. Boersen, 0 1 33. Vlaming na de val van de bom. coll. Familie Bas coll. C. Boersen rr .w -

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2013 | | pagina 7