Texelaars en toeristen versturen nog steeds prent briefkaarten. Sommige met een groet, een felicitatie, een korte mededeling, alleen de naam van de afzen- der(s), of drie kruisjes. Zou de geadresseerde dan weten wie haar die drie kruisjes stuurde, of was er misschien een stille aanbidder in het spel? Iedere verzamelaar van prentbriefkaarten is vooral ge'interesseerd in de afbeeldingen, maar gelukkig komt er meer belangstelling voor de soms heel uitge- breide teksten op die kaarten. Dat varieert van een opsomming van gespotte vogel- soorten, klachten over het hotel, loftuigingen over het pension, gemeubileerd huis of het weer op Texel, tot bestellingen van een Texelse winkelier aan zijn le- verancier. Gemobiliseerden op de vuurtoren schre- ven aan hun familie in de Eerste Wereldoorlog dat ze hun eigen potje kookten in de vuurtoren en Texe laars schreven naar geinterneerde Texelaars in de Tweede Wereldoorlog met de hoop dat ze weer spoe- dig terug zouden komen. Het lijkt ons leuk om hier wat meer bekendheid aan te geven. Daarom vragen we iedereen die prentbrief- Ontvangen van: De heer G. v.d. Kooi: blad "De Skor" van Vogelwerk- groep Texel 2001 t/m 2009; Mevr. N. Witte-Smit: map met foto's van Den Burg; De heer H. Spigt: drankvergunning logement "De Zwaan" 1900 ten name vanj. Perrin; Mevr. I. Vonk-Uitgeest: geboortekaartjes, rouwkaar- ten, ansichten, bidprentjes, knipsels, tijdschriften, herdenkingsplak 1945-1985 en een doosje stoppen van J. Agter; Mevr. T. Dekker-Wafelbakker: 50 jr. G.VT., Reisgids de Waddeneilanden 1982, Roeiend Redden, Uit in Nederland met artikel over Texel, fietsroutes, etc.; Mevr. R. Visch: foto's van Peuterspeelzaal de Kooter- keet vanaf mei 1977 en kinderdagverblijf Texel vanaf augustus 1987; De heer C. Zijm: scheermes van H.J. de Man, coif feur Den Burg, en boekjes keur voor het Waterschap en de Dertig Gem. Polders, Alg. Voorschriften Ruil- verkavelingwet 1947, en ansicht met duinarbeiders; De heer B. Huisman: div. suikerzakjes; Fam. A.RC. Koopman: div. bescheiden; Stichting Ajuin: DVD Handenvol, Arbeid van alle dag. Senioren vertellen over hun arbeid in de vorige eeuw. Mevr. G. Rungs-Wuis: div. geboortekaartjes; Radio Texel: 3 cd's met interviews van mevr. W v.d. Berg met Sjaak Schraag, Nico Dros, burgemeester mevr. E Giskes, Jacques Dijt en Cees v.d. Berg; kaarten van Texel bezit, eens te kijken naar opmer- kelijke teksten op die kaarten. We zijn van plan om de komende nummers een voor- en achterkant van zo'n kaart te publiceren. Simon Dros, Wilma Eelman, Bas Huisman en Ineke Vonk-Uitgeest scannen die kaarten graag. Als eerste een kaart van Nelly Schot, de in 1906 ge- boren dochter van wagenmaker Leendert Schot van de Polderweg in De Waal. Ze bedankt haar oom en tante Taal uit Schevingen voor een vaatje haring. Ze hebben er heerlijk van gesmuld. Het poststempel op de kaart is niet leesbaar. Netty schrijft dat haar vader meer achteruit gaat dan voor- uit. Leendert Schot overleed na een lang ziekbed in maart 1934. Nelly Schot gaf naailes, werkte als naai- ster (costumiere) trouwde in 1935 met Meijert Jan Bremer, bakker in Oosterend. Aan alle verzamelaars van prentbriefkaarten: zoek eens in uw verzameling naar prentbriefkaarten van Texel, met een niet alledaagse tekst. We houden ons aanbevolen. Fam. Van Ingen Schenau: Zeevaartschool Texel em- bleem van 1915; Mevr. Kager: div. bidprentjes en kaarten; De heer W v.d. Gracht: suikerzakjes, kaarten, oor- konde E v.d. Gracht 25 jaar in dienst van P Daalder Aannemingsbedrijf nv met medaille; Mevr. R. Groeneveld-Visser: div. familiefoto's en be scheiden. Iedereen nogmaals hartelijk dank! Gekocht: 300 jarig bestaan van de kerk H. Martinus te Oudeschild, door J. Zoetelief-van Beek. De bibliotheek is in de zomermaanden gesloten. Vanaf September zijn we weer in Tusse de Banke elke maandagmiddag geopend van 14.45 tot 17.30 uur. Heeft u nog spullen voor ons betreffende Texeldan kunt u contact opnemen met: M. Bakker-Zijm, tel. 0222 312113, of A. van Heerwaarden, tel. 0222 313036. Bibliotheeknieuws Nummer 107, juni 2013 Historische Vereniging Texel 21

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2013 | | pagina 23