„2)ePL9" BerrijkfW. bouwsector. Heel bijzonder was de busexcursie voor bouwvakkers naar het Bouwcentrum in Rotterdam, met een lezing en een feestelijke lunch. De vrouwenverenigingen De vrouwenverenigingen, die immers een vertegen- woordigster in ons bestuur hadden, zagen in dat wij hen ook van dienst konden zijn. Zo werden we wel bij bestuursvergaderingen uitgeriodigd. Naast de le- zingen, vaak met dia's of een film, organiseerden we cursussen in samenwerking met de landelijke huis- houdelijke voorlichting en andere organisaties. We re- gelden en betaalden een zaaltje, zorgden samen met de vrouwenvereniging dat de leerkracht gehaald en gebracht werd. Behalve educatief waren deze cursus sen ook een vorm van ontspanning en mogelijkheid tot onderling contact. Voorbeelden hiervan zijn: kleine klusjes in huis, lampenkappen opfrissen, kleine kadootjes maken, bloemschikken, huisvrouwengym- nastiek en onderhoud van de tuin, met een bezoek aan enkele voorbeeldtuinen. We probeerden zo in elk dorp deze dingen met zekere regelmaat te organise- ren. En vol plezier denk ik terug aan het gymmen in 'Het Witte Huis' bij Bill Visser: de stoelen aan de kant en de hele zaal doorglijden op een deurmatje. Of aan Jannie de Boer-van Boven uit Oudeschild, die als taxi- chauffeuse onderweg in de polder haar klant uitlegde dat ze even wilde stoppen om langs de weg enkele bloemen te plukken voor het bloemschikken die avond. Algemene activiteiten en persoonlijke adviezen Terwijl naar ik me herinner echte budgetvoorlichting in die tijd nog slechts zijdelings ter sprake kwam, organiseerden we ook algemene dingen, los van de verenigingen en de cursussen, bijvoorbeeld het gastvrouwschap voor logies ontbijt en inrichtings- adviezen voor in die tijd eenvoudige zomerhuisjes. Maar vooral een tentoonstelling in eigen dorp was altijd een geslaagd evenement. Bij de opzet werden we geholpen door de afdeling tentoonstellings- activiteiten van het Ministerie van Landbouw met folders, foto's, verplaatsbare wanden, teksten en adviezen. Ook nodigdep tyf bedrijven uit om zich te manifesteren. Als voorbeeld denk ik aan De Ploeg Fabriek, die ons gordijnstoffen als achtergrond stuur- de, naast lappen om als prijs uit te loven en Ploegruit lapjes voor een wedstrijd stof versieren. Of de Speelgoedwinkel in de Nes in Amsterdam die ons Goed Speelgoed stuurde om te etaleren. Stichting Goed Handwerken voorzag ons van diverse handwerkpakketten en patronen voor de verkoop. Ook togen we naar het Veiligheids Instituut in Amsterdam op zoek naar foto's over ongelukken in en om huis, voorbeelden van het ophangen van klein gereedschap en een poppetje dat aantoonde hoe je bij het tillen je rug kon ontzien. Maar bovenal was daar Marianne Doeksen van de Volkshogeschool met haar weefgetouw die in het midden van het zaaltje bezig was iets moois te weven. Dan werd alles weer in een vrachtauto geladen en vertrokken we naar het volgende dorp. Tenslotte waren de bezoeken aan de Huishoudbeurs in Amsterdam onvergetelijk. In die tijd was heel bijzon der, wat nu heel gewoon is. En wat hebben de dames van ons bestuur veel werk verzet! Afsluiting Eind december 1962 heb ik deze baan ingeruild voor een andere uitdaging, verder weg. Om het werk goed te kunnen overdragen, kreeg ik hulp van mevrouw Tilly Dekker-Wafelbakker. Zij administreerde de diverse activiteiten in een soort kaartsysteem, opdat mijn opvolgster Riet Bastiaans het werk zou kunnen ovememen. Toen werd reeds gestreefd naar een Overkoepelingsorgaan waarin de diverse vrouwenver enigingen zouden samenwerken. Deze Overkoepeling van de vrouwenverenigingen op Texel combineerde vele activiteiten en is nog vele jaren actief geweest. Yt Boerhorst-Veenstra, later getrouwd met Aad Boerhorst van de Hoge Kamp Nummer 107, juni 2013 Historische Vereniging Texel 15 WEVERIJ VAN GORDIJN-, MEUBEL- EN KLEDINGSTOFFEN levering via de handel pyama s jurken blouses kinderkleding shirts schortjes kussens gordijntjes theemutsen tafelkleedjes boekomslagen schoorsteenvalletjes .PLOEG" RUITJES in vele goede kleuren en van prima kwaliteit bieden hiervoor vele mogelijkheden.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2013 | | pagina 17