Tessels Prate De Kerstblis Het kon bijna niet anders of het kwam uit de hoek van de Texelse Middenstand of van die lui van de TESO, daar kon je donder op zeggen. Een gewoon mens had er geen belang bij om zo'n sliert 'feugeltjeskiekers' op Texel te hebben. Met de Kerst was je thuis met een boompje en een krentenbrood en je hield je koest tot na Nieuwjaar. Genoeg op de tv en zat onder de kurk. Maar nee, dat bracht niet genoeg geld in het laadje. Net na Sinterklaas begon het gedonder: 'Hei je dot leeze in de Tesselaar fon de Kerstblis, sow deer nag wot fon waar weeze', vroeg Alie fon Jantje an Mart Slokkie. 'Whtte, 'n kerstblis? Wfcer is't krantje, ik heb nagniks sien'! 30 Historische Vereniging Texel 'Nou mens, d'r staat 'n stuklde in over het ouwe Tesselse Kerstfeest; deer staat dot de mensen, vroeger don vanzellef, op 'n heel aare manier Kerst fierde. Ze hodde net os met de Meierblis grote vuure en deer donste se verkleed omheen net os met Ouwe Sunderklaas. Hei je ooit soksewot hoort'? 'Ikke niet, laa 'k es kieke'. 'Nou kiekdeer, deer staat't, met 'n soortement tekening uut die tied. Ollegaar Sunderklazen om 'n meierblis'. 'Deede ze dot don na de Kerstdaage'? 'V&l ninnet, 's eeves oppe eerste Kerstdag, staat 'r'. 'Krankzinnig! Nouja, vroeger waren 'r wel meerzokke dinge, do's nou uute tied'. 'Ik heb twie kniene foor de eerste kerstdag, de kienders komme tegast'. 'Maar mens, lees don wot 'r staat'. Nummer 106, maart 2013 Verzamelaars werden uitgenodigd om zich te presen- teren met hun spullen in het onderkomen van de Historische Vereniging Texel "Tusse de Banke". Dat was niet tegen dovemansoren gezegd. Een groot aantal verschillende verzamelingen was te bewonderen en de toeloop van publiek was er dan ook naar. Vele honderden bezoekers genoten van de grote ver- scheidenheid van onderwerpen. Ook de vereniging was vertegenwoordigd. De tip- toppies werden door vele bezoekers scherp bekeken in de hoop een bekende of familielid te ontdekken. Simon Dros Verzamelaarsdag 2012 In de kelder was er veel belangstelling voor de Tiptoppies uit ons foto archief. foto Simon Dros

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2013 | | pagina 32