Readies op HVT105 Vlak nadat het vorige nummer bezorgd was, ontvin- gen we al een enthousiaste reactie van Monica Maas op de foto's van de Sinterklaas intocht. Later volgden er nog twee, toen ze samen met Gemma Duin en Rita de Wit de foto's nogmaals be- keek. De foto is gemaakt in 1956. De kinderen op de foto waren de laatsten die in de Burgwal naar het oude gebouw gingen dat dienst deed als kleuterschool. De Kleuterschool de Woelige Hoek was toen net ge- bouwd aan de Keesomlaan, naast de Thijsseschool. Monica ging daar in 1958 als 4 jarige naar toe. Bij deze Sinterklaasintocht werden de kleuters per bus naar het vliegveld gereden. Piet had nog een echte roe! Monica mocht, als bijna 3-jarig zusje van de toen 5 jarige Irene ook mee, omdat hun moeder Mies Maas-Diemer begeleidster was. I Kees de Waal, 6 Rita Tol, grotejuffrouwRita, 9 Gea Kiewiet, II Monica Maas, 12 Carla Welboren, 15 Tineke Tjonk, 20 Yvonne Elias, 21 Tine Kooij 26 Margojonker, 32 Tineke of Marianne Mooijen, 38 Jenny Keijser, 48 Jan Bosman, 49 Irene Maas, 50 Nelleke Koegelberg, 58 Fup of Guus of Wim Zegel, 60 Arthur Kemperman, 64 Geesje Beuving. De derde kleuterjuf werd grotejuffrouwRita ge- noemd, de Heine juffrouwRita was Rita de Wit. Jan- nie Kievit heette op school juffrouwJanna. Monica vond mevrouw De Koning de liefste juf van De Woe lige Hoek en van de hele wereld). Ze was de echtgenote van burgemeester De Koning, had een gezin en was hoofdleidster van De Woelige Hoek. In 1985 is bij de invoering van de basisschool de prachtige Woelige Hoek opgegaan in de Thijsse school. De fotograaf was misschien Jan de Waal, zijn zoons gingen immers ook naar de Woelige Hoek. Tot zover Monica, Gemma Duin en Rita de Wit. Elko Vermeulen herkende zijn tante en neefjes en nichtjes, de familie Vlaming-Vermeulen op de foto van Oostwijk. Achter: Ans, Biem, Elleko, Annie Vlaming-Vermeu len en Jannie, voor op schoot Jan (toen nog geen wiskundeleraar) Reinold en Kees. Historische Vereniging Texel Nummer 106, maart 2013

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2013 | | pagina 28