:o m qcJ En wat de Raad niet toestond moest Dominee zelf maar betalen. Daar kon inderdaad gemakkelijk ruzie van ko- men. 31 Maart 1848. Kerkeraadsvergadering. Ik breng de rekening ter tafel van den timmerman Jan Zuidewind, die de boekhouder Gerrit List verleden jaar als ten mijnen laste heeft gelieven te la- ten. Simon Keyser ml echter toestaan dat dezelve betaald wordt. Verven en behangen Het onderhoud bestond voornamelijk uit verven en be hangen, een beetje opknappen, maar geen wezenlijke verbeteringen. 24 February 1849. Vandaag werd onze gang voltooid. Dezelve is van kalk ont- bloot en van nieuws besmeten, nadat eerst de toog van de binnendeur gemetseld is. Zes ofmeer kruiwagens vol afge- bikte witkalk werd uitgebragt. 29 April 1849. De commissie van de Kerkeraad vindt het goed dat de zol- der van de ganggeverwd, in de binnenkamer een nieuw raam en in't zijkamertje een houten vloer wordt gemaakt. 19 Maart 1852. Albert Bakker [heeft] de lambrizering in de binnenkamer geverfd. Aris Bremer des namiddags aldaar de 2 bedsteden van birmen en de vloer, ook die van't voorhuis, geverwd. 27 Maart 1852. Albert Bakker hier het behangpel gerepareerd, Aris Bremer de vloeren van de gang en de zijkamer geverwd. Vandaag is het huis schoon gekomen tot mijne groote blijdschap. Studeerkamer Deze werd boven de keuken en het plaatsje gebouwd. Niet iedereen vond dat de dominee zoiets nodig had, maar deze keer waren de diakenen het wel met elkaar eens. 21 Mei 1852. Pronkhier om opmetingen te doen voor een nieuwe studeer kamer. 23 Augustus 1852. Half 6 opgestaan en begonnen het bovendeel van het achter- huis leeg te maken voor de bouwing van de nieuwe studeer kamer. Te 8 ure kwam Pronk en 5 knechts omdat deel van het huis afte breken. Dit was desavonds volbragt. 24 Augustus 1852. De kamerbouw wordt door schoon weder begunstigd. Van daag is de groote steen- en houtmassa, waarmede de straat bedekt was, weggeruimd, zijn de pilaren gezet en de zolder daarover gelegd. Van voormiddag de Heer G. List even hier. Hij verhaalde dat PG. Bakker tegen hem ookaanmerkingen had willen maken over de kamerbouw, doch dat hij List hem hadafge- wezen met de aanmerkingdat zij diegparne de diakenspost aan anderen overlieten, daarvan nu niet moesten spreken als dezaak eerst door 8 diakens was goedgekeurd. List oor- deelde een nieuwe studeerkamer een nuttige en noodige ver- [I betering. 25 Augustus 1852. Vandaag veel regen, die in het van achter open huis onaan- genaam aankomt. Vandaag is het spoutwerk opgezet. De keuken had nu geen rechte schoorsteen meer, wat tot problemen met de afvoer leidde. Het duurde lang voor die waren opgelost. 4 September 1852. Met Pronk overlegd om, daar de lange zinken pijp aan de achtergevel de keukenrook niet optrekken wil, nu een kook- kagchel van Amsterdam te ontbieden. Daarover aan broe- der Juriaan geschreven. Vandaag zijn C. Luitseen Jakob List meest werkzaam geweest om de boekenplanken er in te maken. Het werk is nog niet geheel af, evenwel is de ballast birmen en buiten vandaag opgeruimd, nadat wij er 14 da gen mee gezeten hebben. 6 April 1853. Des morgens W Bispinck hier om in de keuken de birmen- schoorsteen weg te breken enz, om de kookkagchel voeglijker te plaatsen (C. Luitse en H. Dalmeijer tevens). Drie jaar later in 1856 kreeg de studeerkamer het oude tapijt van de achterkamer. Deze namiddag Willem Duin- ker aan't naaijen daarvan. Hij besteedde er 35 aan, waar- over hij declareerde 4gulden. Keuken Ondertussen was nu de keuken aan verbetering toe, wat ook niet zomaar gebeurde. 29 April 1853. Kerkeraadsvergadering. Ik had zoo gevreesd voor een on- aangename afloop daarvan, maar dat viel boven alle ver- wachting uit. Zij stemden alien gereedelijk toe dat in de pas- torij die verbeteringen werden aangebragt die aangewezen werden, nieuwe trap, verwen, enz. Het was ook deze keer vooral verven, maar een nieuwe vloer en raamkozijn was kennelijk onontkoombaar. Historische Vereniging Texel Nummer 106, maart 2013 Reconstructieschets door auteur. 20

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2013 | | pagina 22