geen auto en alles ging met de benenwagen of op de fiets. TV was er ook niet. Toen we aankanten in Austra lië was de tophit 'Goodnight Irene'. Dat was dan ook de hele dag te horen op de radio. Later kocht ik een tweedehands DKW-motor uit 1937. Die deed het nog goed, maar er moest wel veel aan ge beuren om hem draaiende te houden. Later, in 1954, kocht ik mijn 'trots en plezier' een AJS motorbike. On gelukkigerwijze kwam ik ten val toen ik in de dagen voor kerstmis over een hond reed. Dat kostte nogal wat van mijn vel. In die dagen had je geen helm of hand schoenen en je droeg een korte broek en een shirt. Na twaalf maanden kreeg vader een huis van de woning- commissie op Queen Street 59 in Moe en we gingen daar wonen. Dat was stukken beter en ik ontmoette meteen andere jongens, waaronder Joop de Zaaijer en Jan Timmers, die mijn vriend werd voor het leven. Ze waren allebei net aangekomen. Toen ik zestien was, verliet ik het bedrijf van Jim McColl Builders en begon bij Latrobe Armature Exchange waar van Geoff Orton de baas was. Daar leerde ik het wikke len van elektromotoren en generatoren. Ik ging 's avonds naar de Technische School in Yallourn om mijn diploma te halen. Dit stelde me in staat om als leerjongen te beginnen als auto-elektricien. Maar dat was niet in Yallourn en daarom koos ik voor elektricien en wikkeling. Het was een mooie tijd. Elke zaterdag morgen liep ik met mijn vrienden wat te slenteren langs de winkels van Moe. Het was er altijd druk en er waren veel immigrantenfamilies. We gingen dan naar Darcy's voor een milkshake en naar 't Hollywood Café voor fish and chips. We wandelden dan van de brandweer tot aan de hoek van Moore Street en Albert Street. Meer winkels waren er toen nog niet en we keken met kritische ogen naar het plaatselijke 'talent'. 's Avonds gingen we naar de bioscoop. Achterin zat al tijd een brandweerman. Op zondag ging je naar de kerk en dan op visite bij andere Hollandse families. Daar dronken we koffie en deden er spelletjes. We hadden Nummer 102, maart 2012 Historische Vereniging Texel 21 Maarten Dijt in 1954, net genaturaliseerd. Marinus, Kees en Maarten, september 1951.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2012 | | pagina 23