Een SMIDSKNECHT, H.H. Schippers. aanmerkelijk heeft verlaagd, J. J BROUWER. Winkelier, Qasterend np Texel. Verdwenen winkeltjes en bedrijfjes in Oosterend en omgeving De ondergeteekende bericht aan 7-ijne geëerde begunstigers, dat hij, volgens bericht van den Fabrikant, de prijzen van zijn Visschersgaren en voortaan tegen alle winkels kan concurreeren. Sieb in 1989. Sieb werd onderscheiden met vele prijzen maar de grootste eer vond hij dat een groep speulders van de Texelse Wol Onderneming bij hem kwamen vragen of ze, bij wijze van hommage, een aantal van zijn acts tege lijkertijd mochten speulen. Een foto daarvan ziet u op bladzijde 25. Hij heeft er al ruim 55 jaar opzitten. Hij kan het niet la ten, maar vindt wel dat hij nou wel wat kalmer aan moet doen. Maar toch? Het zal me niks verbazen als er dit jaar ook weer zo'n bijzondere one-man-show wordt gegeven. En dan weet iedereen het al: dat is Sieb! Simon Dros Kruidenier Frederik Stark met mand in de Peper straat, foto uit 1 906. Ruim driejaar terug ben ik begonnen met (historisch) onderzoek naar verdwenen winkeltjes en bedrijfjes te Oosterend, Oost, Nieuweschild en Zevenhuizen. In eerste instantie was het mijn idee om de familiegege- vens uit te zoeken van onze kruidenierswinkel, die vanaf 1810 tot en met 1986 heeft bestaan te Oosterend. Naar aanleiding hiervan spraken dorpsbewoners me aan en vroegen of het niet een leuk idee was om alle ver dwenen winkeltjes en bedrijfjes te gaan beschrijven. Ik heb de stoute schoenen dan ook maar aangetrokken en ben er ingedoken. Dat het echter zo'n tijdrovende klus is geworden, had ik niet verwacht, maar het was de moeite zeker waard. De onderzochte periode ligt tussen 1810 en 2011. 26 Historische Vereniging Texel bekend met het beslaan van paarden en het kagchelmaken, kan terstond in dienst treden bij Ju. Jb. BRUIN, Mr. Smid, te Oosterend. op Texel. Uit de Heldersche Courant van 5-9-1 877 Nu lijkt het mij een mooi streven om deze gegevens uit te gaan geven in boekvorm met een hoog plaatjesge halte. Het betreft tekst, oude krantenartikelen en adver tenties uit de Texelsche en Heldersche Couranten en foto's van personen, winkeltjes,bedrijfjes en oude ansichten van Oosterend. In totaal zijn er ruim 225 verhalen be- Uit de Heldersche Courant van 21-5-1 884 Nummer 101 december 2011

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2011 | | pagina 28