Dat komt hier vanavond heel goed terecht. De Flessen staan ontkurkt met het bekende goed Zo nu en dan wordt er eens van gesnoept. Dan het duo Bert en Piet met hun niet droge keeltjes Maar voor het werk waren het juweeltjes. Dan Bram van de post ook niet te vergeten, Fleeft zijn vrije tijd niet stil gezeten En droeg ook z'n steentje eraan bij Dat de tweede prijs kwam aan deze zij. Nu kom ik aan de man met de baard Uit het midden van de Waalderstraat. De man die alles rustig bekijkt En nog graag helpt op zijn tijd. Dan krijgen we de zanger van het levenslied Ik bedoel hiermee Violetta Piet. Moeder Stolk mogen we ook niet vergeten, Die heeft in het rozenkwartier gezeten. Daar was het een gekakel met de hele buurt En jong en oud werd aangevuurd. De rozen, ze werden bij bossen gemaakt Tot al het papier was opgeraakt. Reacties op nummer 99 Wie de Kampioen was heb ik niet gehoord, Want ieder had daar het grootste woord. Buiten hoorde je stemmen van Brecht en van Greet, Van Moeder de Waal en de hele vleet. En Vrouwke die het haar ogen maar gaan En dacht hoe het met de kas wel zou staan. Maak nu maar geen zorgen en denk aan de zin, Dat onder in de zak zit de rekening. Nog een compliment aan Jan Dekker en Trien, Voor de thee en de verf en de tijd nadien. Voor Jan Agter die met het lichtbaken begon En later de Gouden Koets verzon. Voor Jaap Bruin met zijn kroon En in het midden de verlichte boom. Dan nog aan allen die hebben bijgedragen Dat dit feest zo goed kon slagen. Opgesteld en voorgedragen door Kees van Corry, 8 september 1945 Met hartelijke dank aan Miek Jimmink-Keyser! De ontploffing van een Duitse munitieauto in de Kogerstraat te Den Burg op vrijdag 18 mei 1945. Elly Heerschap vertelt: 'Onder het kopje Wat gebeurde er die fatale middag staat dat Henny Verheijen door de eerste munitieauto werd aange reden en dodelijk verwond werd. Dit is niet juist. Henny was na het beëindigen van de oorlog bij ons in huis. Haar vader was een SS-man en werd gevangen gezet. Haar moeder werd opgesloten in Den Helder en Henny kwam bij ons in huis. Op 12 oktober 1945 zou ik naar de verjaardag van een vriendinnetje van mij gaan op Nieuw Leven. Mijn vader vond dat Henny dan wel met mij mee kon, maar mijn moeder vond dat maar niks. Henny had daar geen vriendinnetje. Zo kwam het dat Henny 's middags op straat aan het spelen was met Cootje Bruin en Jannetje Oele. Ze speelden tikkertje. Op een gegeven moment, Henny was hem, riepen de andere meiden dat er een auto aan kwam, maar Henny dacht dat ze haar aandacht wilden afleiden en rende de straat over. Daar werd ze gegrepen door die auto. Ze moet op slag dood zijn geweest. Henny Verheijen is dus overleden op 12 oktober 1945. Haar moeder mocht, onder geleide, de begrafenis bijwonen; haar vader niet'. De foto met een vraag. De christelijke zangvereniging 'Zingt den Heere' met directeur Q. Huijser (14) komt niet uit Den Burg maar uit Den Hoorn. Onze verontschul digingen voor deze fout. Atty en Dirk Westerlaken reageerden op onze vraag en gaven de volgende personen een naam: 1. Cees Huijsman, (1883-1929), de opa van Tjip Huijsman, gehuwd met Johanna Maat (1884- 1955). 3. Maria Maat, (1889 - 1979), gehuwd met Kees de Waal (1885 - 1961). 16. Jeannette Maat, (1896 - 1967), gehuwd met Yetze Alkema (1894 - 1932). 19. Nanning Maat, koster, (1886 - 1963), gehuwd met Jannetje Kuijper (1891 - 1967). 20. Jannetje Maat, (1880 - 1912), ongehuwd. 23. Aaltje Kuijper, (1892 - 1983), gehuwd met Ig natius Voigt (1895 - 1934). Jaap Kortenhoeven mailde ook een aantal namen. Een deel van zijn brief laat ik hier volgen: Beste mense, Op pagina 30 van de juni-uitgave van "ons lijf blad" - HVT staat een foto met het verzoek namen van eventuele bekenden door te geven. In een uit gave van enige tijd geleden stond een artikel van Frans van Ingen Schenau over het "Wehrmachts- heim'TDe Graaf 's Lunchroom en tijdens de Rus senoorlog dependance van het noodziekenhuis. Hij noemde daarin de naam van Koba Kortenhoeven - onze tante Co (met een C). Van deze tante Co (1888 - 1950) bestaan enkele jeugdfoto's met een Nummer 100, september 2011 Historische Vereniging Texel 5

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2011 | | pagina 9